طراحی سامانه یکپارچه مدیریتی خدمات بیمارستانی برای اولین بار در کشور

به گزارش بلندانیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: 55 پروژه درمانی و بهداشتی این استان آماده افتتاح شده که 40 پروژه آن در هفته دولت و مابقی آنها در سفر وزیر بهداشت به استان به بهره برداری می رسد.

طراحی سامانه یکپارچه مدیریتی خدمات بیمارستانی برای اولین بار در کشور

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر نوید دانایی در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی استان و مراکز تحت پوشش آن در یسک سال اخیر با ارتقاء کیفی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته این دانشگاه به بهانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب وعده داد از دهه فجر 97 تا دهه فجر 98، 40 پروژه عمرانی را به بهره برداری برساند اضافه کرد: تاکنون 11 پروژه از این پروژه ها به بهره برداری رسیده و مابقی نیز به تدریج تکمیل و به بهره برداری می رسند ضمن اینکه در این مدت پا را فراتر گذاشته وبرخلاف وعداه داده شده عملیات اجرایی بیش از 40 پروژه را در استان شروع نموده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بهره برداری از بیمارستان تخصصی دندانپزشکی آرادان به عنوان یکی از مهمترین پروژه های درمانی این دانشگاه نام برد و گفت: بیمارستان امام حسین آرادان با کوشش همکاران ما به یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی تبدیل شده و بزودی با هدف ارائه خدمات به مردم شهرستان های غرب استان به بهره برداری می رسد.

وی از کلنگ زنی بخش آموزشی بیمارستان معتمدی گرمسار به عنوان یکی دیگر از پروژه های درمانی این دانشگاه نام برد و ادامه داد: شروع پروژه فشار خون آرادان که یک طرح پایلوت کشوری است، خوابگاه 120 نفره دانشکده آرادان، بهره برداری از خوابگاه 180 نفره دانشکده پیراپزشکی سرخه از دیگر پروژه های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است.

وی از افتتاح چهار بخش جدید در بیمارستان امیرالمومنین سمنان اطلاع داد و گفت: افتتاح بخش وی آی پی بیمارستان امیر، بهره برداری رسمی از اتاق عمل، افتتاح بخش فوق تخصصی بچه ها و بهره برداری از بخش خون بیمارستان امیر پروژه های چهارگانه این بیمارستان هستند که بزودی به بهره برداری می رسند.

وی از شروع عملیات اجرایی ارتقاء بیمارستان 110 تخت خوابی امیرالمومنین به یک بیمارستان 160 تخت خوابی اطلاع داد و اضافه کرد: افتتاح سه مزکز جامع خدمات سلامت در شهرستان سمنان و دو پروژه آموزشی از دیگر پروژه هایی هستند که در هفته دولت افتتاح می شوند.

دکتر دانایی از افتتاح چندین مرکز جامع خدمات سلامت در شهرستان مهدیشهر به عنوان سه پروژه آماده افتتاح دیگر این دانشگاه نام برد و ادامه داد: در هفته دولت مرکز جامع خدمات سلامت فولادمحله که از مطالبات جدی مردم این منطقه بوده و همچنین یک پروژه در شهر مهدیشهر و دو مرکز جامع خدمات سلامت در روستاهای ملاده و چاشم و یک مرکز جامع خدمات سلامت در شهر درجزین به بهره برداری می رسد.

وی از بهره برداری از 6 پروژه مرکز جامع خدمات سلامت و خانه بهداشت در شهرستان دامغان اطلاع داد و گفت:خانه های بهداشت روستاهای حسن آباد، تویه دروار، آهوانو ، حسینان و...به بهره برداری می رسند.

دکتر دانایی از طلب 140 میلیارد تومانی این دانشگاه از سازمان های بیمه گر استان اطلاع داد و اضافه کرد: البته این طلب مربوط به یک بیمه خاص نیست و همه سازمان های بیمه گر را شامل می گردد البته حدود 65 درصد آن مربوط به بیمه تامین اجتماعی است.

این عضو هیئت علمی علوم پزشکی سمنان ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حال حاضر 170 میلیارد تومان نیز بدهی دارد. ضمن اینکه همکاران ما نزدیک به یک سال است که کارانه دریافت نکردند با این همه خدمات را با کیفیت بالا به مردم ارائه می دهند که جای تقدیر دارد.

وی از چابک سازی خدمات و حرکت به سمت دولت الکترونیک به عنوان یکی از هدفگذاری های این دانشگاه نام برد و اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان چه در بخش آموزشی و چه در حوزه درمانی گام های بلندی به سمت الکترونیک شدن برداشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از راه اندازی سامانه متمرکز خدمات الکترونیک در بیمارستان های استان اطلاع داد و گفت: این سامانه به صورت رسمی در شهریورماه رونمایی می گردد.

وی از امکان افزایش نظارت ها بر بیمارستان های استان با راه اندازی این سامانه اطلاع داد و گفت: مدیریت بهتر خدمات ارائه شده یکی دیگر از دستاوردها و مزایای ایجاد این سامانه متمرکز و یکپارچه است.

دانایی از طراحی سامانه یکپارچه (داشبورد) مدیریتی خدمات بیمارستانی برای اولین بار در کشور اطلاع داد و گفت: این سامانه در سفر وزیر بهداشت به سمنان که بعد از دهه اول محرم انجام خواهد شد به بهره برداری می رسد.

وی همچنین با اشاره به بعضی دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی استان در حوزه پژوهشی گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان در بین دانشگاه های تیپ 2 با 12 پله ارتقاء در صندلی پنجم قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 44

به "طراحی سامانه یکپارچه مدیریتی خدمات بیمارستانی برای اولین بار در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سامانه یکپارچه مدیریتی خدمات بیمارستانی برای اولین بار در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید