صدها سکه به قدمت چندین قرن به طور اتفاقی در آلمان کشف شد

به گزارش بلندانیوز، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های واصله، صدها سکه به قدمت چندین قرن به طور اتفاقی در آلمان کشف شد.

صدها سکه به قدمت چندین قرن به طور اتفاقی در آلمان کشف شد

کارگران ساختمانی که در آلمان مشغول کاوش بودند، صدها سکه را کشف کردند که به نظر می رسد به یک شهردار قرن هفدهم تعلق داشته است.

لایوساینس در این باره نوشت، این مجموعه سکه های مخفی که از 285 سکه نقره تشکیل شده است و در فاصله 1499 تا 1652 میلادی فراوری شده اند، زمانی در یک گودال کشف شدند که گروهی از کارگران کوشش می کردند، شبکه فاضلابی را در وتین شهری در آلمان توسعه دهند.

این مجموعه ترکیبی از سکه های بزرگ نقره از جمله سکه هایی که به وسیله امپراتوری روم ضرب شده اند و سکه های خارجی را شامل می گردد.

با اینکه بخش از این گنجینه را سکه های ساکسونی تشکیل داده بودند، تعدادی سکه کمیاب نیز در مجموعه کشف شد.

کارشناسان معتقدند این سکه ها پس از خاتمه جنگ سی ساله (1618 تا 1648) نبردی که در اروپای مرکزی رخ داد و به کشته شدن حدود 8 میلیون نفر منتهی شد، دفن شده اند.

این سکه ها پس از گذشت سالها مدفون بودن در زیر خاک، ظاهر سبزرنگ به خود گرفته اند. متخصصان با توجه به تنوع سکه ها به این نتیجه رسیدند که این مجموعه احتمالا به شهردار وتین در حوالی 1660 میلادی که یکی از ثروتمندترین افراد شهر محسوب میشد، تعلق داشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 خرداد 1403 بروزرسانی: 24 خرداد 1403 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 2108

به "صدها سکه به قدمت چندین قرن به طور اتفاقی در آلمان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدها سکه به قدمت چندین قرن به طور اتفاقی در آلمان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید