سناتور آمریکایی: اطلاعات ما نشان می دهد بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است

یک سناتور آمریکایی تاکید نمود، اطلاعات امنیتی موجود در اختیار اعضای کنگره کاملا نشان می دهد که ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی دست داشته است.

سناتور آمریکایی: اطلاعات ما نشان می دهد بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است

به گزارش خبرنگاران، کریس مورفی، سناتور آمریکایی در مصاحبه با شبکه قطری الجزیره اظهارات اخیر بن سلمان را درباره قتل خاشقجی که در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس آمریکا ایراد نموده بود، مضحک خواند.

وی اضافه نمود: هنگامی که دیدم مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا چند روز پس از اطمینان از قتل خاشقجی برای دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی راهی ریاض می گردد، به شدت ناراحت شدم. من هیچ شکی ندارم که عملیات قتل خاشقجی دست کم بدون اطلاع بن سلمان اتفاق نمی افتاد.

مورفی با بیان اینکه عربستان هنوز به سرنوشت جسد خاشقجی اذعان ننموده است، گفت: مطمئنا اعضای تیم ترور که این قتل را مرتکب شده، جسد را تکه تکه و آن را از کنسولگری عربستان در استانبول خارج نموده و می دانند این جسد کجاست. همچنین روسای آنها که روند این قتل وحشیانه را پیگیری کردند، از مکان جسد خبر دارند.

این سناتور آمریکایی قتل خاشقجی را مانند ترکه ای دانست که کمر عربستان را شکسته است.

وی تاکید نمود: آمریکا وظایف و مسئولیت هایی در مقابله با استبداد و سرکوبگری در سراسر دنیا دارد و باید این مسئولیت آمریکا هنگامی که مستبد، شریک یا همپیمانی برای واشنگتن می گردد دو چندان گردد.

محمد بن سلمان در گفت وگو با برنامه 60 دقیقه که از شبکه سی بی اس پخش می گردد، گفته بود: قتل خاشقجی، جنایتی شنیع است و من آمر قتل نبودم اما مسؤولیت آن را به طور کامل به عنوان رهبری در عربستان به خصوص که قتل را افراد دولت عربستان انجام داده اند، می پذیرم. زمانی که جنایتی در حق شهروند سعودی از سوی مسؤولان دولتی انجام می گیرد من باید مسؤولیت را بپذیرم.

همچنین آگنس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان ملل در اعدام های فراقانونی در این گزارش تاکید نمود: مدارک موثقی وجود دارند که باید درباره آنها از مسئولان عالی رتبه عربستان از جمله محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور تحقیق گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 18 آبان 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 179

به "سناتور آمریکایی: اطلاعات ما نشان می دهد بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی: اطلاعات ما نشان می دهد بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید