سفیر آمریکا در برزیل برای پیروزی ترامپ نقشه می کشد

به گزارش بلندانیوز، ایسنا نوشت: دموکرات های کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به گزارش ها درباره مذاکرات تجاری سفیر آمریکا در برزیل با هدف یاری به پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شدیداً ابراز نگرانی کردند.

سفیر آمریکا در برزیل برای پیروزی ترامپ نقشه می کشد

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش پایگاه هیل، اخیراً چند رسانه برزیلی گزارش کردند تاد چپمن، سفیر آمریکا در برزیل به مقام های این کشور عنوان نموده است که توافق دو کشور بر سر افزایش تعرفه های اتانولی که برزیل از آمریکا وارد می نماید شانس دونالد ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری را افزایش می دهد.

برزیل هم اکنون تعرفه هایی را در مورد اتانولی که از ایالت آیووای آمریکا به این کشور وارد می گردد پرداخت می نماید. این در حالی است که این ایالت یکی از ایالت های مهم برای رقابت بین دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در آمریکا بوده و هم اکنون نظرسنجی ها حاکی از وجود رقابتی سخت در این ایالت هستند.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای به نیویورک تایمز که در این خصوص گزارش داد، تصریح داشته که این ادعا که چپمن از برزیلی ها درخواست پشتیبانی از یک نامزد ریاست جمهوری معین آمریکا را داشته غلط است و اینکه آمریکا در راستای کاستن از تعرفه ها کوشش خواهد نمود.

اما بر اساس گزارشها دموکرات ها اظهار نگرانی کردند که اقدامات چپمن ناقض قانونی موسوم به قانون Hatch است؛ این قانون اینکه کارمندان فدرال طرح اظهارات حزب گرایانه و با قابلیت اعمال نفوذ بر انتخابات آمریکا ضمناً تصدی عنوان رسمی آنها را ممنوع ساخته است. بنا به گزارش نیویورک تایمز،الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای که روز آدینه برای چپمن فرستاده تقاضا نموده که او هرگونه سند و مدرک مربوط به هرگونه تبادل نظر با برزیل درباره مسئله تعرفه ها را تحویل دهد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 828

به "سفیر آمریکا در برزیل برای پیروزی ترامپ نقشه می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در برزیل برای پیروزی ترامپ نقشه می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید