روسیه: ترامپ به دنبال تصرف سایر سیاره ها است

به گزارش بلندانیوز، آژانس فضائی روسیه روز سه شنبه گفته رئیس جمهور آمریکا با فرمان اجرایی که اخیراً صادر نموده به دنبال تصرف سایر سیاره ها است.

روسیه: ترامپ به دنبال تصرف سایر سیاره ها است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل بلندانیوز، آژانس فضائی روسیه امروز سه شنبه از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل کوشش برای تصرف سایر سیاره ها انتقاد نموده است.

طبق نوشته روزنامه ایندیپندنت، سازمان فضایی فدرال روسیه دونالد ترامپ را متهم نموده با صدور یک فرمان اجرایی به دنبال زمینه جینی برای تصرف سایر سیاره ها است.

این نهاد روسیه ای گفته قواعد جدیدی که دولت آمریکا به دنبال آنها است به چشم انداز همکاری های بین المللی در فضا لطمه زده و آن را مخدوش می نمایند.

در این بیانیه از ایالات متحده خواسته شده به دنبال توافقات دو و چندجانبه با دولت های کشورهای خارجی برای انجام عملیات های ایمن و ماندگار در مورد استفاده از منابع فضایی باشد.

سازمان فضایی روسیه تأکید نموده فرمان اجرایی جدید ترامپ ایالات متحده را با ایده تعلیق فضا به کل بشریت در تضاد قرار می دهد. در این بیانیه آمده است: کوشش برای بهره برداری از فضا و برنامه ریزی های ستیزه جویانه برای تصرف اراضی سایر سیاره ها تناسبی با قرار دریافت کشورها در راستا همکاری های ثمربخش ندارند.

روابط میان آمریکا و روسیه به پایین ترین سطح بعد از اتمام دوران جنگ سرد تنزل نموده، اما همکاری در زمینه فضا علی رغم اختلافات دو طرف بر سر مسائل مختلف تداوم داشته است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین هم در جمع بلندانیوز گفته هر گونه کوشش برای خصوصی کردن فضا غیرقابل قبول است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 699

به "روسیه: ترامپ به دنبال تصرف سایر سیاره ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ترامپ به دنبال تصرف سایر سیاره ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید