رزمایش های ارتش الجزایر در نزدیکی مرزهای مراکش

به گزارش بلندانیوز، ارتش الجزایر رزمایش های هوایی و زمینی گسترده ای را در استان تندوف در جنوب کشور در مرزها با صحرای غربی و مراکش برگزار کرد.

رزمایش های ارتش الجزایر در نزدیکی مرزهای مراکش

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این رزمایش ها که با عنوان قاطعیت 2021 در روزهای یکشنبه و دوشنبه برگزار شد، با نظارت السعید شنقریحه، رئیس ستاد ارتش ملی الجزایر بود.

در مدت حدود یک ربع، تلویزیون الجزایر تصاویری را از این رزمایش ها منتشر کرد که در آن از مهمات و جدیدترین موشک ضد تانک کورنت روسیه استفاده شد.

ارتش الجزایر طی این رزمایش برای نخستین بار از هواپیمای شناسایی الکترونیک آمریکایی بیچ کرفت 1900 ام.ام.اس.ای-هیسار استفاده کرد و این تنها سلاح غیر روسی است که نیروهای الجزایری در اختیار دارند.

طبق بیانیه وزارت دفاع الجزایر، این رزمایش ها در چارچوب ارزیابی مرحله نخست از برنامه های مقدمه چینی جنگی برای سال 2020 -2021 به حساب می آید.

ژنرال شنقریحه در این راستا بر ادامه تحکیم توانمندی های نیروهای جنگی ارتش ملی مردمی و تامین ملزومات افزایش سطح آمادگی آنها تاکید کرد تا عملکرد عملیاتی و جنگی آنها برای تمامی تشکیلات و گروه هایشان بهبود یافته و قادر به رفع تمامی چالش ها باشند.

شنقریحه گفت که الجزایر شایسته ارتشی است که همواره در سطح آمادگی کامل باشد و تا ابد آزاد و قدرتمند در مقابل دشمنان امروز و دیروز باشد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1230

به "رزمایش های ارتش الجزایر در نزدیکی مرزهای مراکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش های ارتش الجزایر در نزدیکی مرزهای مراکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید