راهکارهای گذر از خاموشی 1400 تعیین شد

به گزارش بلندانیوز، مدیرعامل شرکت توانیر از آعاز اقدام فراگیر 1400 توزیع برق کشور، با هدف گذر از پیک تابستان سال جاری اطلاع داد و گفت: مبارزه با دستگاه های رمزارز غیرمجاز، تعدیل روشنایی راه های بین شهری و تعدیل روشنایی معابر سه محور اصلی نخستین اقدام فراگیر است.

راهکارهای گذر از خاموشی 1400 تعیین شد

به گزارش خبرنگاران محمد حسن متولی زاده امروز در مراسم نخستین اقدام فراگیر 1400 توزیع برق کشور اظهار کرد: همه توان خود را برای گذر پیروز از پیک 1400 بکار خواهیم بست و سال جاری این برنامه ها در قالب اقدام های فراگیر، پیگیری و اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش 22 درصدی مصرف برق در فروردین ماه گفت: این میزان رشد مصرف برق در فروردین ماه بی سابقه است که و نشان از تابستانی سخت و گرم دارد، گفت: کمبود فراوری نیروگاه های برق آبی، به دلیل کاهش بارندگی ها، باعث بهم خوردن تراز فراوری و مصرف برق شده است و به همین دلیل همکاران ما در صنعت برق باید پیش بینی های لازم را برای مدیریت این شرایط و مصرف برق انجام دهند.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که تابستان های سخت چندسال گذشته را با پیروزیت پشت سرگذاشتیم، گفت: سال جاری علاوه بر کاهش بارندگی ها، به دلیل قرارگرفتن در شرایط کرونایی و گرمای هوا، از هم اکنون شاهد افزایش مصرف برق هستیم و به همین دلیل احتیاجمند اقدامات جدیدتری هستیم.

متولی زاده یاداور شد: برگزاری این مانورها و اقدام های فراگیر نشان می دهد که آمادگی انجام عملیات را از خودمان آغاز کردیم.

وی با اشاره به این که در این اقدام فراگیر 6000 نفر از نیروهای عملیاتی در قالب 1200 اکیپ حضور دارند، تاکید نمود: علاوه بر اهداف سه گانه این اقدام فراگیر، از امروز مصرف برق ادارات و شرکت های تابعه وزارت نیرو را با کاهش مصرف برق سیستم های سرمایشی تعدیل خواهد شد.

مدیرعامل توانیر تاکید نمود: در گام نخست مصرف برق ادارات صنعت برق و شرکت های تابعه وزارت نیرو با سخت گیری تا 50 درصد سال گذشته کاهش خواهد یافت و در گام بعدی برای اجرای این کار در سایر دستگاه های اداری، اقدام خواهد شد.

متولی زاده در عین حال از شرکت های توزیع خواست تا برای ارتباط گیری با مشترکان پرمصرف و ارائه اطلاعات لازم به این گروه ها برای کاهش مصارف برق، آمادگی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توانیر همچنین یاداور شد: همه باید بدانیم که مصرف برق یک کولرگازی به اندازه چنددستگاه تنفس مصنوعی است که در این شرایط کرونایی مورد احتیاج بیمارانی است که در بیمارستان ها در حال درمان هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1395

به "راهکارهای گذر از خاموشی 1400 تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای گذر از خاموشی 1400 تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید