راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کرونا

به گزارش بلندانیوز، بسیاری از مردمی که اجاره نشین هستند و در این دوران کروناویروس متضرر شدند، توانایی پرداخت اجاره های خود را نداشتند و مجبورش شدند به جایی نقل مکان نمایند که هزینه کمتری برای شان داشته باشد.

راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کرونا

به گزارش بلندانیوز از ایرنا، بسیاری از کشورها شهروندان خود را قرنطینه کردند و جابه جایی یا نقل مکان را نیز را ممنوع اعلام کردند.

به طور میانگین جابه جایی ها در آمریکا 50 درصد کمتر از میانگین سال پیش است؛ اما در ایران بعد از اسفند و تعطیلات نوروز، شهروندان آغاز به جابه جایی کردند. اگر شما هم فکر نقل مکان در سر دارید بهتر است بدانید چگونه می گردد خطرات احتاقتصادی اسباب کشی را در دوره اپیدمی کروناویروس کم تر کنیم. با رعایت این موارد هم از خود و خانواده خود مراقبت می کنیم و دیگر احتیاج نیست بعد از اسباب کشی درگیر بیمارستان و دوره نقاهت این بیماری سخت شویم.

بسیاری از مردمی که اجاره نشین هستند و در این دوران کروناویروس متضرر شدند، توانایی پرداخت اجاره های خود را نداشتند و مجبورش شدند به جایی نقل مکان نمایند که هزینه کمتری برای شان داشته باشد.

در مقابل کسانی هم بودند که مسئله اقتصادی نداشتند و فقط به دلیل اینکه مدت زیادی را در خانه قبلی خود گذرانده بودند به خانه جدید اسباب کشی کردند.

بعضی دیگر نیز مجبور به جاب جایی دفتر و محل کار به علت دلایل اقتصادی و غیر اقتصادی خود شدند. اگر شما هم جزو دسته ای هستید که به هرحال مجبور به اسباب کشی در این روزهای سخت شدید بهتر است به موارد زیر دقت فرمایید:

1. خانه یا محل جدید را ضد عفونی و سالم تحویل بگیرید: بهتر است قبل از نقل مکان به خانه یا محل کار جدید، مکان ضدعفونی شده باشد و حداقل یک روز بعد از ضدعفونی به آنجا اسباب ببرید. شاید مکان مورد نظر شما، خالی بوده باشه (کسی در آنجا زندگی نمی نموده است) و فکر کنید احتیاجی به ضدعفونی کردن نیست؛ ولی کسانی که قبل از شما برای بازدید به آنجا آمده بودند ممکن است به کفش ها و دست هایشان آلوده بودند. درها و پنجره های خانه را باز کنید تا هوای داخل از میکرودراپلت ها پاک گردد. اگر خودتان مجبور به ضدعفونی شدید با تفاوت های ضدعفونی و استریل کردن آشنا شوید.

2. تیم باربری مطمئن و حرفه ای را استخدام کنید: برای اسباب کشی خود از تیم آشنا با موارد بهداشتی و حرفه ای در باربری بهره ببرید. در این صورت نگران آسیب دیدن وسایل و تا حدی انتقال ویروس نباشید. خودتان نیز با حفظ تمام نکات بهداشتی بر مراحل انجام کار حاضر باشید. ضروری است بدانید که ویروس کرونا بر روی سطوح تا چند ساعت باقی می ماند و پس اگر تصمیم به چیدن وسایل خانه، بلافاصله بعد از نقل و انتقال گرفتید بهتر است وسایل را استریل کنید.

3. ایمنی را رعایت کنید: ایمنی را در قدم اول برای سلامتی خود و دیگران انجام دهید. در هنگام کار و جابه جایی، ماسک و دستکش بپوشید. تنها از کارتون های جدید برای بسته بندی وسایل خود بهره ببرید. همه درز و در کارتن ها را با چسب کاور کنید تا جایی برای ورود مواد خارجی نداشته باشد. برای اینکه دقت لازم را برای انجام موارد ذکر شده را داشته باشید بهتر است زمان کافی را در نظر بگیرید و دقیقه نودی کار انجام ندهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 775

به "راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید