دمشق: بازگشت صلح و ثبات به سوریه در گرو سرانجام اشغالگری آمریکا است

به گزارش بلندانیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شرکت کنندگان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک سوریه و روسیه در دمشق با اشاره به محاصره اقتصادی کشور های غربی علیه سوریه و اینکه این محاصره جلوی بازگشت پناهندگان سوری را می گیرد، بر لزوم تلاش های دو طرف برای بازگشت زندگی طبیعی به مناطق آزاد شده از تروریسم و بازگشت آوارگان تاکید کردند.

دمشق: بازگشت صلح و ثبات به سوریه در گرو سرانجام اشغالگری آمریکا است

به همین دلیل، وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه به تشریح اقدامات دولت سوریه در خصوص مقابله با جنگ تروریستی اعمال شده علیه این کشور و رسیدگی به تبعات ناشی از این جنگ چه در زمینه های امداد و چه در زمینه انسانی و یا اجتماعی و خدماتی، پرداخت.

حسین مخلوف گفت: 93 مرکز دولتی مخصوص استقبال پناهندگان مجهز شد و 19736 منزل آسیب دیده نیز بازسازی شد و 1903 واحد مسکونی تاسیس شد و علاوه بر آن 140 مرکز دولتی هم برای اسکان پناهجویان تامین شد.

وی افزود: کمیته بازسازی زیرساخت های کشور که در سال 2012 تاسیس شده با جبران خسارت های ناشی از جنگ حدود 20 میلیارد لیر سوری را برای انجام این کار هزینه کرده است.

ایمن سوسان معاون وزیر خارجه سوریه نیز در این کنفرانس مطبوعاتی با تمجید از ارتقای مستمر سطح روابط و هماهنگی میان سوریه و روسیه در راستای منافع مشترک دو کشور، گفت: به دنبال دستاوردهای میدانی ارتش سوریه با کمک متحدانشان سیاست سوریه بر اصول ادامه مبارزه با تروریسم تا سرکوب کامل آن، آزادسازی تمام مناطق از وجود تروریسم و همچنین اخراج نیروهای غیرقانونی آمریکا و ترکیه، تقویت فرایند آشتی های محلی و بازگشت نهادهای دولتی و استفاده از هر گونه طرح جدی برای مقابله با بحران متمرکز است.

وی در عین حال این اصول را ضامن بازگشت ثبات و امنیت به سراسر خاک سوریه قلمداد کرد و گفت که پایبند نبودن ترکیه به تفاهمات خود با روسیه در خصوص منطقه کاهش تنش در ادلب بار دیگر شراکت کامل آنکارا با گروه های تروریستی را نشان داد که به دنبال توسعه طلبی در خاک سوریه است، اما با پاسخ قاطع سوری ها روبرو می شود.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین اشغالگری آمریکا در خاک سوریه را دلیل اصلی تشنج اوضاع و عدم بازگشت امنیت و ثبات به این کشور خواند و گفت: آمریکایی ها با حمایت از شبه نظامیان موسوم به قسد به وحدت سوریه اعم از خاک و ملت آن ضربه می زنند، ثروت های ملی آن را به سرقت می برند و به حاکمیت سوریه و خاک آن آشکارا تعرض می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1202

به "دمشق: بازگشت صلح و ثبات به سوریه در گرو سرانجام اشغالگری آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: بازگشت صلح و ثبات به سوریه در گرو سرانجام اشغالگری آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید