دفاع موشکی آمریکا روی کره شمالی متمرکز است

به گزارش بلندانیوز، نایب رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت، سامانه های دفاع موشکی آمریکا در حال حاضر روی کره شمالی تمرکز دارند اما در پنتاگون به ایران هم که روی برنامه توسعه موشکی خود کار می کند، توجه می شود.

دفاع موشکی آمریکا روی کره شمالی متمرکز است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان هیتن، معاون ستاد مشترک ارتش آمریکا سه شنبه در نشست مجازی اندیشکده مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل گفت: قابلیت دفاع موشکی ملی ما به وضوح در حال حاضر روی کره شمالی تمرکز داد نه چین و روسیه و ایران. ما در حال توجه به ایران هستیم زیرا به شکلی جدی در حال ساخت موشک است و ما باید بتوانیم به آن پاسخ دهیم.

ژنرال هیتن به این نکته اشاره کرد که چین و روسیه سرمایه گذاری چشمگیر و قابل توجهی در عرصه فناوری موشکی انجام می دهند و ایالات متحده در موقعیت مناسبی در خصوص دفاع موشکی به سر نمی برد.

معاون ستاد مشترک ارتش آمریکا افزود: ایالات متحده باید نگاهی جدی به بهترین راهی که می شود با آن به مقابله با تهدیدات در کل ساختار دفاعی و شکست پرداخت، بیندازد. ما در حال انجام این کار هستیم و این مشکل را نادیده نگرفته ایم.

این مقام نظامی ارشد آمریکا همچنین گفت، پنتاگون به زودی بررسی قابلیت های دفاع موشکی هوایی یکپارچه ایالات متحده را که ممکن است سرمایه گذاری آینده در دفاع موشکی را معین کند، به دستور کنگره انجام خواهد داد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1332

به "دفاع موشکی آمریکا روی کره شمالی متمرکز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع موشکی آمریکا روی کره شمالی متمرکز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید