درخواست انتقال خون استان تهران؛ در سرمای هوا اهدای خون را نباید فراموش کنید

به گزارش بلندانیوز، تهران (پانا) - مدیرکل انتقال خون استان تهران ازشهروندان دعوت کرد که در شرایط همه گیری کرونا و سرمای هوا اهدای خون را دربرنامه زندگی خود قرار دهند و بیماران را فراموش نکنند.

درخواست انتقال خون استان تهران؛ در سرمای هوا اهدای خون را نباید فراموش کنید

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، محمدرضا مهدی زاده احتیاج به خون را امری ضروری و مستمر دانست و گفت: از شهروندان تشکر می کنم که با دعوت برای اهدای خون این امر ضروری را در اولویت کاری خود قرار می دهند و در اولین فرصت به یاری بیماران می شتابند.

وی تاکید نمود: با سرد تر شدن و تداوم آلودگی هوای استان تهران و در پی آن کمترشدن تردد این نگرانی وجود دارد که ذخایرخون کاهش یابد. بدین سبب پیش از اینکه تامین خون بیماران با مشکل روبرو گردد از اهدا نمایندگان و شهروندانی که واجد شرایط اهدای خون هستند دعوت می کنم که برای این امر مهم اقدام نمایند.

مهدی زاده همچنین با اشاره به عمر3روزه پلاکت گفت: احتیاج به پلاکت برای بیماران سرطانی و کسانی که مشکل انعقادی دارند و بعضی بیماری های دیگر احتیاجی همیشگی است و متاسفانه برخلاف خون کامل که بیش از یک ماه امکان مصرف و نگهداری دارد عمر پلاکت تنها 3 روز است و از شهروندان دعوت می کنم که با اهدای خون و پلاکت به نجات جان این بیماران یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1220

به "درخواست انتقال خون استان تهران؛ در سرمای هوا اهدای خون را نباید فراموش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست انتقال خون استان تهران؛ در سرمای هوا اهدای خون را نباید فراموش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید