دانشگاه آکسفورد یک میلیون دوز واکسن کرونا می سازد

به گزارش بلندانیوز، دانشمندان دانشگاه آکسفورد قبل از اثبات اثربخشی واکسنی که توسعه داده اند در حال فراوری یک میلیون دوز از واکسن بیماری کووید-19 هستد. به گزارش رویترز این واکسن ها تا ماه سپتامبر در دسترس خواهند بود.

دانشگاه آکسفورد یک میلیون دوز واکسن کرونا می سازد

به گزارش ایسنا، این واکسن آزمایشی ChAdOx 1 nCoV-19 نام دارد و یک واکسن حامل ویروسی نوترکیب است و محققان آکسفورد در حال حاضر در حال جذب داوطلبانی برای انجام آزمایش های انسانی فاز 1 هستند.

آدریان هیل (Adrian Hill) استاد و مدیر موسسه جنر در آکسفورد در گفتگوی اینترنتی خود به بلندانیوز گفت: ما ساخت این واکسن را نه تنها در مقیاس کوچک، بلکه با همکاری شبکه ای از فراوریکنندگان در تقریباً هفت مکان مختلف در دنیا شروع نموده ایم. هدف ما این است که در ماه سپتامبر حداقل یک میلیون دوز از آن فراوری کنیم و از طرفی دیگر نیز امیدواریم آزمایش ها با موفقیت انجام شوند.

هیل و تیم او همچنین اظهار کردند که آن ها برنامه هایی را برای انجام آزمایشات ایمنی مرحله میانی طی چند هفته اخیر دارند. این تیم برای این آزمایشات بزرگسالان بین 18 تا 55 سال را مورد آنالیز قرار خواهند داد. ابتدا آزمایش واکسن روی 500 نفر از داوطلبان تا اواسط ماه آینده میلادی (می) انجام خواهد شد. سپس افراد مسن تر نیز مورد آزمایش قرار خواهند گرفت و آزمایش مرحله نهایی با حدود پنج هزار داوطلب در اواخر تابستان (سپتامبر) انجام خواهد شد.

سارا گیلبرت (Sarah Gilbert) یکی از اعضای تیم و استاد واکسن شناسی دانشگاه آکسفورد، گفت: ما هرگز نمی توانیم با اطمینان بگوییم که این واکسن با موفقیت این بیماری را نابود خواهد نمود، اما من فکر می کنم این واکسن شانس بالایی در درمان این بیماری دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 خرداد 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 731

به "دانشگاه آکسفورد یک میلیون دوز واکسن کرونا می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آکسفورد یک میلیون دوز واکسن کرونا می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید