خبر خوش برای بازنشستگان کشوری، واریز 1.2 میلیون تومانی به حساب بازنشستگان، طرح کمک مشمول چه بازنشستگانی می گردد؟

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران: مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری جزییات اجرای مرحله دوم طرح کمک که با هدف تامین اعتبار خرید کالا برای بازنشستگان و وظیفه بگیران صورت گرفته را تشریح کرد.

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری، واریز 1.2 میلیون تومانی به حساب بازنشستگان، طرح کمک مشمول چه بازنشستگانی می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمود مرتضایی فرد با اعلام خبر شروع مرحله دوم طرح کمک اظهار کرد: در این مرحله اعتبار خرید کالا به مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران واریز شده است.

وی با بیان این که در دوره مدیریت جدید صندوق بازنشستگی، شعار اصلی ارتقاء کیفیت خدمات بازنشستگان و توجه به مسئولیت اجتماعی صندوق مورد تاکید قرار گرفته است، توضیح داد: از ابتدای مردادماه مبلغ یک میلیون و200 هزار تومان به صورت کیف پول در حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران واریز شد که به صورت چهارماهه از حقوق آنها بازپرداخت اش، کسر می گردد.

واریز مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومانی به حساب بازنشستگان در فروردین

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در مورد محدودیت زمانی این اعتبار خرید کالا، گفت: در نظر داریم به صورت فصلی این مبلغ را در کارت حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران شارژ کنیم که در ابتدای فروردین ماه نیز مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان در حساب بعضی بازنشستگان شارژ شد و حالا مرحله دوم آن شروع شده است که این مبلغ تنها برای خرید از فروشگاه رفاه در نظر گرفته شده است.

طرح کمک مشمول چه بازنشستگانی می گردد؟

مرتضایی فرد که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد در پاسخ به این سوال که طرح کمک مشمول چه بازنشستگانی می گردد، اظهار کرد: در مرحله اول این طرح برای بعضی از بازنشستگان اجرایی شد اما با توجه به افزایش درخواست ها و تاکید مدیرعامل حالا این طرح برای همه بازنشستگان و وظیفه بگیران قابل استفاده است و نکته قابل توجه این است که همه خدمات این طرح به صورت غیرحضوری بوده و نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت نام یا درخواست کسر از حقوق نیست و کاملا این طرح به صورت سیستمی فعال است.

وی در مورد محدودیت استفاده از این اعتبار نیز گفت: بازنشستگان می توانند با مراجعه به فروشگاه های رفاه هر کالایی که درون فروشگاه وجود دارد را بسته به نیازشان خریداری نمایند و در هنگام مراجعه به صندوق گزینه فروشگاهی را انتخاب نموده و با توجه به پسوردی که در اختیار دارند هزینه کالاهای خریداری شده را پرداخت نمایند که خوشبختانه تمامی صندوق داران فروشگاه رفاه آموزش های لازم را نیز در این خصوص دریافت نموده اند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به این سوال که اگر بازنشستگان بخشی از اعتبار مورد نظر را هزینه نموده باشند نحوه پرداخت چگونه است، شرح داد: اگر بازنشستگان از همه اعتبار یک میلیون و200 هزار تومانی استفاده نموده باشند که در چهار قسط از حقوق آنها کسر می گردد، اما اگر بخشی از این اعتبار را هزینه نمایند به میزان هزینه کرد به مدت چهار ماه از حقوق آنها کسر می گردد.

مرتضایی فرد با بیان این که در مرحله اول اجرای این طرح 300 هزار نفر بازنشسته از آن استقبال کردند، توضیح داد: با همکاری بانک صادرات و فروشگاه رفاه پنج دستگاه خودرو نیز به قید قرعه به بازنشستگان تعلق می گیرد که تا عید غدیر این خودروها تحویل برندگان خواهند شد.

وی ادامه داد: در مرحله دوم نیز کلیه بازنشستگان که حدود دو میلیون نفر می شوند نیز مشمول این طرح شدند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اضافه نمود: شماره تلفن 54778 نیز جوابگوی سوالات بازنشستگان در مورد نحوه اجرای طرح کمک است.

مرتضایی فرد با بیان این که در مرحله اول تعداد کمی از بازنشستگان از این طرح استقبال کردند، گفت: در مرحله اول به دلیل سرعت در اطلاع رسانی و همچنین شیوع ویروس کرونا و تمایل افراد به در خانه ماندن حدود 300 هزار نفر از بازنشستگان از این طرح استقبال کردند، اما از آنجایی که فروشگاه رفاه امکان خرید مجازی ندارد درصدد انعقاد چند تفاهم نامه برای خرید مجازی بازنشستگان در حوزه فرآورده های گوشتی و خانگی هستیم که اجازه دهید این قرارداد به ثمر بنشیند و شرحات بیشتر را ارائه خواهیم کرد و به نظر می رسد تا اواخر مردادماه یا حداکثر اوایل شهریورماه این مهم به نتیجه برسد و نسبت به اطلاع رسانی آن اقدام خواهیم کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 935

به "خبر خوش برای بازنشستگان کشوری، واریز 1.2 میلیون تومانی به حساب بازنشستگان، طرح کمک مشمول چه بازنشستگانی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای بازنشستگان کشوری، واریز 1.2 میلیون تومانی به حساب بازنشستگان، طرح کمک مشمول چه بازنشستگانی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید