خبرنگاران مسکو ادعای استفاده از سلاح اعصاب علیه دیپلمات&zwnjهای آمریکا را تکذیب کرد

به گزارش بلندانیوز، مسکو - خبرنگاران - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه، استفاده مسکو از سلاح ضداعصاب علیه دیپلمات های آمریکایی را ادعای بی اساس و واهی خواند.

خبرنگاران مسکو ادعای استفاده از سلاح اعصاب علیه دیپلمات&zwnjهای آمریکا را تکذیب کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش بلندانیوز، زاخارووا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی در وزارت خارجه روسیه، ادعای وجود سلاح ضداعصاب در روسیه که همانند میکروویو تاثیر می گذارد و مسکو از آن علیه دیپلمات های آمریکایی استفاده نموده است را رد کرد.

آموزشگاه ملی علوم آمریکا در گزارش اخیر خود مدعی شد که یکی از دلایل موارد متعدد بیماری اعصاب بین کارکنان مراکز دیپلماتیک آمریکا در روسیه، کوبا و چین، بکارگیری نوعی سلاح اعصاب است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: آماده ام بگویم که اطلاعاتی دال بر اینکه در روسیه سلاح ضداعصاب که مانند میکروویو عمل می نماید را در اختیار نداریم.

وی اضافه نمود: هیچ گونه شواهدی برای اثبات این گونه ادعاهای تحریک آمیز وجود ندارد.

تهدید تخیلی مسکو محصول داخلی آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه نشست خبری توضیح داد: تهدید تخیلی از سوی مسکو، در واقع محصول سیاست های داخلی آمریکا است.

وی گفت که کنگره آمریکا قطعنامه ای را علیه روسیه تصویب کرد و در آن خواهان افزایش فشار بر مسکو به منظور حمایت از زندانیان سیاسی در روسیه و تشدید تحریم ها در خصوص این کشور شد.

زاخارووا اضافه نمود: هرچند که این سند الزام آور نیست اما تاسف آور است که قانونگذاران آمریکایی در شرایط پیچیده اجتماعی و مالی و اپیدمیولوژی در کشورشان و در دنیا، به پرداختن به موضوع مقصر بودن روسیه در عرصه حقوق بشر ادامه می دهند.

وی ابا بیان اینکه روسیه بارها به ماهیت جعلی اتهامات آمریکا در این عرصه اشاره نموده است گفت، شواهدی برای اثبات این ادعاها علیه روسیه ارائه نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1153

به "خبرنگاران مسکو ادعای استفاده از سلاح اعصاب علیه دیپلمات&zwnjهای آمریکا را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسکو ادعای استفاده از سلاح اعصاب علیه دیپلمات&zwnjهای آمریکا را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید