حملات روزافزون علیه سیاستمداران، چالش جدید دنیای سیاست در آلمان

این روزها در پی افزایش آمار حملات و تهدیدها علیه سیاستمداران و مقامات محلی در آلمان، بحث ها درباره چگونگی مقابله با این مسئله در عرصه سیاسی این کشور بالا گرفته است.

حملات روزافزون علیه سیاستمداران، چالش جدید دنیای سیاست در آلمان

با هزینه تور به آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های آلمانی این روزها همیشه خبرهایی را از تهدیدات و حملات به سیاستمداران آلمانی منتشر می نمایند و این مسئله مدتی است که عرصه سیاسی در آلمان را به خود مشغول نموده است.

راه چارههای زیادی برای مقابله با این مسئله ارائه شده که از جمله آن ها لزوم مسلح شدن سیاستمداران آلمانی برای مقابله با تهدیدهای روزافزون بوده که البته درباره آن توافقی حاصل نشده است.

گفته می گردد این تهدیدها بیشتر از طرف گروه های راست افراطی انجام می گردد.

سال گذشته رسانه های آلمانی گزارش های مختلفی درباره اقدامات خشونت طلبانه و تهدید علیه سیاستمداران را منتشر کردند.

از جمله رهبران حزب سبز آلمان از طرف گروه های افراطی تهدید به مرگ شدند. همچنین مایکل رات، معاون وزارت خارجه آلمان از حزب سوسیال دموکرات هم پیغامی تهدید آمیز را از طرف گروه های افراطی دریافت کرد.

سال گذشته میلادی همچنین والتر لوبکه، فرماندار شهر کاسل آلمان هم در بالکن خانه مسکونی اش به ضرب گلوله کشته شد. دفتر دادستانی فدرال آلمان این جرم را به عنوان یک ترور سیاسی از سوی فردی با پیشینه راست افراطی طبقه بندی کرد .

همچنین یک گروه راست افراطی آلمان موسوم به لشکر سلاح اتمی (AWD) با ارسال یک رایانامه به سم ازدمیر از رهبران حزب سبزهای آلمان، وی را تهدید به مرگ کردند .

مایک موهرینگ، از سیاستمداران بلند پایه حزب دموکرات مسیحی در ایالت تورینگن هم از جمله سیاستمداران آلمانی بود که سال گذشته تهدید به مرگ شد.

در این میان هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان از پیشنهاد کوشش های گسترده تر و فراحزبی برای محافظت از سیاستمداران حمایت نموده است.

وی روز یکشنبه در گفتگویی با یک رسانه آلمانی گفت که حمله، تهدید به خشونت و خصومت علیه سیاستمداران تهدیدی بزرگ برای همزیستی دموکراتیک در آلمان است و این مسئله ای مرتبط با همه دموکرات ها است.

دبیر کل حزب سوسیال دموکرات آلمان هم بعد از تیراندازی اخیر به دفتر یکی از نمایندگان این حزب جلسه بحرانی را تشکیل داده و نمایندگانی از همه احزاب آلمان به جز حزب افراطی جایگزینی برای آلمان را به آن دعوت کرد.

روز چهارشنبه گذشته آثار چندین گلوله روی پنجره دفتر یکی از نمایندگان محلی حزب سوسیال دموکرات یافت شد که نگرانی های زیادی را در عرصه سیاسی آلمان به وجود آورد. البته تا به حال اثری از عامل این حمله پیدا نشده است.

وزیر کشور آلمان در بخش دیگری از سخنان خود درباره این مسئله گفت: جامعه ما با این واقعیت زندگی می نماید که شهفرایندان داوطلب عهده داری مشاغل دولتی می شوند و ما کاملا باید از این واقعیت دفاع کنیم.

شنبه گذشته هم یکی از نمایندگان محلی حزب چپ آلمان از نامه تهدید آمیزی که دریافت نموده بود اطلاع داد. وی بر این عقیده است که بعد از جشن های سال نوی میلادی این تهدیدها افزایش پیدا نموده است.

شهردار پیشین شهر استورف آلمان در ایالت نیدرزاکسن از حزب سوسیال دموکرات هم گفته است که حتی بعد از استعفایش هنوز هم تهدیدهایی را دریافت می نماید.

در پی افزایش تهدیدها و رفتارهای خصومت طلبانه علیه سیاستمداران آلمانی بعضی از این افراد خواهان این شده اند که تامین امنیتشان را خود به دست بگیرند.

در این میان آنگرت کرامپ -کارن بائر، وزیر دفاع آلمان هم خواهان حمایت های بیشتر دولتی برای سیاستمداران شده است.

وی اخیرا در گفتگویی البته مسلح شدن سیاستمداران محلی را راه چاره درستی برای مقابله با این مسئله ندانسته است.

وزارت کشور آلمان هم حفاظت از سیاستمداران را وظیفه سازمان ها و نهادهای امنیتی دانسته و تنها در موارد استثنائی مسلح شدن سیاستمداران را مجاز دانسته است.

کارن بائر شمار روزافزون حملات به سیاستمداران محلی، مقامات منتخب و اعضا و نیروهای دولتی را نگران نماینده ارزیابی نموده و آن را نشان دهنده تغییراتی در شرایط جامعه آلمان دانست.

روزنامه دی ولت آلمان اخیرا گزارش داده است که تعداد جرائم علیه مقامات و مدیران دولتی در سال 2019 افزایش چشمگیری داشته است. بر این اساس از جمله حدود 167 مورد ازاین گونه جرائم در ایالت نیدرزاکسن ثبت شده که 59 مورد بیشتر از سال قبل از آن بوده است. در دیگر ایالات آلمان هم فرایند مشابهی دیده شده است.

به این ترتیب دولت آلمان که این روزها با چالش های فراوانی دست و پنجه نرم می نماید باید برای این خطر جدید هم راه چارهی بیابد تا فرایند دموکراسی در این کشور بیش از این تضعیف نگردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 463

به "حملات روزافزون علیه سیاستمداران، چالش جدید دنیای سیاست در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات روزافزون علیه سیاستمداران، چالش جدید دنیای سیاست در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید