حمایت معاونت علمی از تولید کیت های تشخیص سریع سرولوژیک (IgM و IgG)

به گزارش بلندانیوز، با توجه به این که شناسایی و تشخیص بیماری کرونا در بیماران، خط مقدم درمان این بیماری محسوب می شود، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری طی فراخوانی اعلام کرده است که از تولیدکننده کیت های تشخیص سریع ویروس کرونا حمایت می کند.

حمایت معاونت علمی از تولید کیت های تشخیص سریع سرولوژیک (IgM و IgG)

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی بلندانیوز، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانش بنیان ها و زیست بوم فناوری و نوآوری در روزهای بحرانی شیوع کرونا ثابت کردند که توان بالایی در رفع مسائل و نیازهای کشور دارند. تولید کیت های تشخیص سریع بیماری کرونا هم یکی از این توانمندی ها است که به دست محققان ایرانی میسر شد. با توجه به این که شرکت های متعددی در کشور با این توان تخصصی وجود دارند، معاونت علمی و فناوری قصد دارد پس از شناسایی و ارزیابی توان تولیدی آنها از محصولاتشان حمایت کند.

شرکت هایی که سابقه تولید کیت های مشابه و عرضه پیروز آن ها به بازار را دارند و سایت تولیدی با استاندارد ISO 13485-9001 به همراه تمامی تجهیزات مورد نیاز در فرآیند تولید را در اختیار داشته باشند در اولویت حمایت قرار دارند.

همچنین کسب دانش فنی تولید کیت Rapid Test (LFD) در زیرساخت شتابدهنده های معرفی شده از سوی ستاد توسعه زیست فناوری، توانایی تولید 500 هزار کیت در ماه، تامین به موقع و به اندازه مواد اولیه مورد نظر برای تولید کیت همچون کاغذ، آنتی بادی و آنتی ژن و کیت های برخوردار از آنتی بادی اختصاصی ویروس Covid-19 هم دیگر شروطی است که باید در بررسی ها مورد تایید قرار گیرد.

شرکت های متقاضی تا دهم اردیبهشت ماه سال جاری فرصت دارند که پروپوزال طرح های مورد نظر خود را به آدرس [email protected] ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 720

به "حمایت معاونت علمی از تولید کیت های تشخیص سریع سرولوژیک (IgM و IgG)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت معاونت علمی از تولید کیت های تشخیص سریع سرولوژیک (IgM و IgG)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید