جیب برهای حرفه ای در ایستگاه مترو دستگیر شدند

رئیس پلیس مترو از دستگیری 2 جیب بر حرفه ای با 50 فقره سرقت اطلاع داد و گفت: متهمان در ایستگاه های مترو و بی آرتی، موبایل و اموال با ارزش مسافران را سرقت می کردند.

جیب برهای حرفه ای در ایستگاه مترو دستگیر شدند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ سعید عطاالهی گفت: عصر روز بیست و چهارم دی ماه ماموران پلیس مترو هنگام گشت زنی در سکوی متروی ایستگاه امام خمینی (ره) به رفتار 2 مسافر مشکوک می شوند و هر دو مسافر را تحت مراقبت قرار می دهند.

وی عنوان داشت: مراقبت های ویژه پلیسی شروع و ماموران مشاهده می نمایند که یکی از این 2 مسافر همراه با سایر مسافران مترو داخل واگن قطار شده و چند ثانیه قبل از بسته شدن در قطار از داخل واگن خارج و گوشی همراهی را به همدستش تحویل و هر دو از یکدیگر فاصله گرفتند.

رئیس پلیس مترو با اشاره به اینکه پرونده های مختلفی در مورد سرقت از مسافران مترو به همین شیوه رخ داده بود، گفت: بلافاصله برای دستگیری این متهمان اقدام و ماموران پیروز شدند هر 2 متهم را در یک عملیات دستگیر و به دفتر پلیس مستقر در ایستگاه مترو انتقال دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی بدنی از متهمان تعدادی گوشی سرقتی و مدارک هویتی یکی از اتباع خارجه کشف شد، اضافه نمود: شناسایی مال باختگان در دستور کار نهاده شد و تعیین شد که متهمان اموال سرقتی را صبح روز دستگیری و یا عصر بیست و سوم دی ماه در ایستگاه های مترو و بی آر تی سرقت نموده اند.

سرهنگ عطا اللهی شرح داد: تحقیقات پلیسی نشان از این داشت که هر دو متهم 2 سال پیش با همین عنوان مجرمانه در همین ایستگاه مترو دستگیر شده اند و پس از سپری کردن یک سال در زندان از حبس آزاد و در این یک سال اخیر مشغول جیب بری از مسافران ایستگاه های مترو و بی آر تی بوده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به 50 فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف نموده اند، ابراز داشت: متهمان اظهار داشتند، هفته ای یک بار به ایستگاه های مترو و بی آرتی مراجعه می کردیم و پس از سرقت اموال مسافران در مجموع به ارزش ریالی 2 میلیون تومان، آن ها را به مالخران می فروختیم.

به گفته وی، با اقرار صریح متهمان به جرایم ارتکابی هر دو متهم برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس پیشگیری نهاده شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 460

به "جیب برهای حرفه ای در ایستگاه مترو دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیب برهای حرفه ای در ایستگاه مترو دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید