توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات انتقام موشکی ایران: پنجشنبه فهمیدیم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز آدینه در شرح درباره پنهان کاری در مورد تلفات انتقام موشکی ایران گفته پنتاگون هم پنجشنبه متوجه شده که شماری از نظامیان آمریکا بر اثر حمله به عین الاسد زخمی شده اند.

توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات انتقام موشکی ایران: پنجشنبه فهمیدیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک سخنگوی پنتاگون بعد از درز روایت هایی متفاوت از روایت های رسمی درباره تلفات انتقام موشکی ایران کوشش نموده از دولت آمریکا بابت پنهان کاری در این خصوص برطرف اتهام کند.

خبرگزاری رویترز نوشته پنتاگون آدینه مدعی شده دولت آمریکا کوششی برای کم اهمیت جلوه دادن اطلاعات مربوط به زخمی شدن نظامیان آمریکا در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد یا تأخیر در اعلام آمار تلفات صورت نگرفته است. سخنگوی پنتاگون گفته عموم مردم تنها چند ساعت بعد از وزیر دفاع در جریان این موضوع قرار گرفته اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و سایر مقام های دولت این کشور در 9 روز گذشته بار ها مدعی شده بودند ضربه موشکی ایران به پایگاه عین الاسد هیچ تلفات یا زخمی نداشته است.

با این وجود، پایگاه دیفنس وان امروز آدینه زخمی شدن دست کم 11 نظامی آمریکا و انتقال آن ها به مراکز پزشکی آمریکا در کویت و آلمان را تأیید کرد. گزارش های متعددی پیش از این گفته اند ده ها نظامی آمریکا در این حملات کشته شده اند.

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون امروز مدعی شده که مقام های ارشد ارتش آمریکا روز پنجشنبه تازه متوجه شده اند که 11 نظامی آمریکا به دلیل نشان دادن نشانه های ضربه مغزی خفیف از عراق خارج شده اند.

هافمن گفت: این ایده ها که کوششی برای کوچک نمایی شمار زخمی ها وجود داشته یا نوعی بی برنامگی سیاسی در این خصوص وجود داشته محلی از اعراب ندارند.

افشاگری یک رسانه

پایگاه دیفنس وان بامداد آدینه فاش کرد 11 نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران در تاریخ 8 ژانویه به پایگاه عین الاسد زخمی شده اند.

چند مقام ارتش آمریکا و پنتاگون در تبادل نظر با دیفنس وان تصریح نموده اند این نظامیان در هفته جاری به بیمارستان های نظامی آمریکا در کویت و شهر لنداشتول آلمان منتقل شده و بابت ضربه مغزی تحت مداوا یا معاینات بیشتر قرار گرفته اند.

مقام های ارشد ارتش آمریکا و مقام های دولت ترامپ، روز 8 ژانویه مدعی شدند حمله موشکی ایران هیچ تلفاتی اعم از کشته یا زخمی در میان نظامیان آمریکایی، نیرو های ائتلاف، پیمانکاران و ... نداشته است.

در هفته گذشته، رسانه هایی که برای فیلمبرداری یا تهیه گزارش امکان دسترسی به عین الاسد داشتند نیز ادعا کردند که هیچ آمریکایی کشته یا زخمی نشده یا آسیب جدی ندیده است. اما روزنامه واشنگتن پست چهارشنبه گزارش داد چند پرسنل آمریکایی بابت ضربه مغزی خفیف تحت درمان قرار گرفته اند.

یک سخنگوی فرماندهی ارتش آمریکا در بغداد در بیانیه ای روز 16 ژانویه (پنجشنبه 26 آبان) ادعا کرد: همان طور که قبلاً گفته شد، با آنکه در حمله روز 8 ژانویه از سوی ایران به پایگاه عین الاسد هیچ نظامی آمریکایی کشته نشد، چندین نفر به دلیل بروز علائم ضربه مغزی خفیف ناشی از انفجار تحت درمان قرار گرفته اند و شرایط آن ها هنوز در حال ارزیابی است.

مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا گفت: برای رعایت احتیاط، بعضی از نظامیان آمریکا از پایگاه عین الاسد عراق به مرکز پزشکی لنداشتون در آلمان منتقل شدند و بقیه برای معاینات بیشتر به کمپ عریفجان کویت فرستاده شدند.

وی اضافه نمود: نظامیان ما بعد از انجام معاینات، هر زمان که برای انجام وظیفه شان در سلامت قرار داشته باشند به عراق بازخواهند گشت. سلامت و بهزیستی پرسنل، در صدر اولویت های ما واقع شده است.

این در حالی است که بعضی رسانه ها در روز های گذشته مدعی شده اند که در جریان ضربه موشکی ایران ده ها نظامی آمریکایی کشته شده اند.

کاترین شاکدام تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی طی گزارشی در پایگاه خبری تحلیلی سیتیزن تروث نوشت: به گفته مقام های نظامی عالی رتبه، نظامیان آمریکایی [پیش از حمله] مجبور بودند تجهیزات خود را از سراسر عراق به پایگاه عین الاسد در استان الانبار بیاورند تا امنیت آن ها را تامین نمایند.

سیتیزن تروث در این گزارش ادعا کرد که به اطلاعاتی دست پیدا نموده که نشان می دهد بیش از صد نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در عراق کشته شده اند.

این وبگاه با بیان اینکه آمریکایی ها تا کنون هر گونه تلفات در حمله به پایگاه عین الاسد را تکذیب می نمایند، مدعی شد به زودی ویدئو ها و مدارک بیشتری [از پایگاه عین الاسد] را در دسترس عموم قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 466

به "توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات انتقام موشکی ایران: پنجشنبه فهمیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات انتقام موشکی ایران: پنجشنبه فهمیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید