توافق ایران و افغانستان بر نقشه برداری از رودخانه هیرمند

ایران و افغانستان پس از گذشت 47 سال از معاهده 1351 هیرمند در نقشه برداری از رودخانه هیرمند مرزی مشارکت می نمایند.

توافق ایران و افغانستان بر نقشه برداری از رودخانه هیرمند

جهت دریافت خدمات اجرای طراحی پشت بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش ، بزرگ زاده، مدیرکل دفتر رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیروی ایران خاطرنشان کرد که ایران و افغانستان در نقشه برداری از رودخانه هیرمند مرزی پس از گذشت 47 سال از معاهده 1351 هیرمند مشارکت می نمایند.

بزرگ زاده گفت: معاونان کمیساران آب دو کشور در شهر زابل در مورد نقشه برداری مشترک از رودخانه هیرمند مرزی برای مشخص محل های تحویل حقابه جانب ایران توافق کردند.

وی گفت: بر اساس این توافق، تهیه نقشه های مورد احتیاج برای شبیه سازی هیدرولیکی رودخانه، طراحی و اجرای سازه های آب گیر و اندازه گیری در مرز مشترک دو کشور هدف گذاری شده است تا اطمینان از دریافت حقابه جانب ایران به طور دقیق حاصل گردد.

سلطان محمود محمودی، مشاور ارشد وزارت انرژی و آب افغانستان و معاون کمیسار هیرمند طرف افغانستانی نیز با ابراز خرسندی از برداشتن گام های مهم برای تطبیق و پیاده سازی دقیق معاهده 1351 هیرمند گفت: دولت افغانستان خود را متعهد دانسته حقابه جمهوری اسلامی ایران را تحت هر شرایطی تامین کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 452

به "توافق ایران و افغانستان بر نقشه برداری از رودخانه هیرمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ایران و افغانستان بر نقشه برداری از رودخانه هیرمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید