تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت بکارگیری جوانان برای تحول دیجیتال

به گزارش بلندانیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابت بها دادن به جوانان در راستای تحول دیجیتال، از همراه اول تقدیر کرد.

تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت بکارگیری جوانان برای تحول دیجیتال

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام همراه اول، امروز یکشنبه 16 آبان 1400 عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه جمعی معاونان و مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، ضمن بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول که با همراهی مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول و معاونان و مدیران اپراتور اول تلفن همراه صورت گرفت، در جریان آخرین اقدامات و دستاوردهای فنی نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور قرار گرفتند.

همراه اول در پی پاسخ به نیاز کاربران ایرانی

اخوان بهابادی در این مراسم بازدید با اشاره به توسعه ظرفیت های زیرساختی و ارتباطی همراه اول همپای نیاز جامعه، به تشریح شرایط توسعه بسترها و پلتفرم های دیجیتالی مانند روبیکا، شاد، ذره بین و... نیز پرداخت که مقدار قابل توجهی از نیاز کاربران داخلی را همپای پلتفرم های بین المللی پاسخگو بوده است.

مدیرعامل همراه اول همچنین این سکوهای دیجیتال را که تماما با اتکا به دانش و تخصص مهندسان ایرانی پیشرفته است، امری مبارک در راستای اشتغالزایی مطرح کرد که در شرایط حساس و اعمال نگاه های قهرآمیز از طریق متخاصمان، می تواند راهی جایگزین برای حراست از ظرفیت های دیجیتال کشور باشد.

وی با تأکید بر افزایش قابل توجه شیب ترافیک پهنای باند داخلی نسبت به بین الملل اظهار کرد: این موضوع ناشی از توسعه همین سکوهای دیجیتال است که نیاز مردم را پاسخگو بوده است.

اخوان بهابادی در ادامه نگاهی به شرایط آماری پلتفرم شاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور داشت و گفت: به عنوان مثال این پلتفرم بیش از 26 میلیون نصب و 10 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

حرکت خوب متخصصان همراه اول در حوزه پلتفرم های دیجیتال

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از همراه اول که با بها دادن به جوانان، فضا را برای تحول دیجیتال فراهم کرده است، اظهار کرد: امروز فرصتی شد تا با جوانان متخصص و پر انرژی که در کنار دکتر اخوان برای حل مسائل و پاسخ به نیازهای مردم با ابزارهای فناورانه جمع شده اند، آشنا شویم.

وی ادامه داد: حرکت خوب و رو به رشدی به واسطه همین طلیعه ها در حوزه موتور جستجو و پیام رسان بومی صورت گرفته است.

وزیر ارتباطات با اشاره به دو راهبرد کلیدی این وزارتخانه در چهار سال پیش رو، مطرح کرد: اولی توسعه دسترسی به شبکه پرسرعت داخلی تا دورترین نقاط کشور است که یکی از راهکارهای آن ایجاد توازن بین بخش فیکس و موبایل می باشد؛ متأسفانه تا به امروز جهت ریل گذاری توسعه به سمت موبایل بوده و همین منجر به تحمیل فشار روی شبکه موبایل شده است.

زارع پور خاطر نشان کرد: سهامدار همراه اول که شرکت مخابرات ایران است، می تواند نقش مؤثری در توسعه بستر ثابت داشته باشد.

وی توسعه سرویس و خدمات را راهبرد دیگر دانست و بیان کرد: درصدد هستیم تا در این چهار سال، نیازمندی های مردم که از جنس سرویس هستند را برطرف کنیم؛ در این راستا ارائه پنجره های واحد ملی و دستگاهی باید صورت گیرد.

وزیر ارتباطات همچنین خبر از راه اندازی اپراتورهای حوزه خدمات داد که می توانند خروجی اکوسیستم را به سمت خدمت به مردم ببرند و صدها شرکت کوچک را با خود همراه سازند.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1668

به "تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت بکارگیری جوانان برای تحول دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت بکارگیری جوانان برای تحول دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید