تصورات اشتباه در خصوص کشور اسپانیا ، تصویر غلط درباره اسپانیا

به گزارش بلندانیوز، کشور اسپانیا یکی از آن کشور هایی است که بیشتر مردم قبلا از آن بازدید نموده اند و یا آن را در لیست نقاطی که می خواهند به آنها سفر نمایند قرار داده اند. سال گذشته، کشور اسپانیا مقام دوم محبوب ترین مقصد توریستی در دنیا را به دست آورد. در این لیست، اسپانیا با بیش از 82 میلیون توریست در سال 2017، به جای آمریکا که سال قبل ترش در مقام دوم بود و بعد از فرانسه که مقام اول این لیست را دارد، در جایگاه دوم نهاده شد. این کشور فرهنگ منحصر به فردی دارد و بسیار زیبا، منحصر به فرد و تماشایی است؛ اما متاسفانه تصورات اشتباهی در خصوص آن وجود دارد که به هیچ وجه حقیقت ندارند. وقتی صحبت از اسن کشور و سفر به اسپانیا به میان می آید، همه به احتمال زیاد، به آفتاب، سواحل زیبا، غذاهای عالی و نوشیدنی های خوش طعم فکر می نمایند. آنها از روی تصاویر زیبایی که از پایکوبینده های فلامنکو، رینگ های گاوبازی و تابلوهای رمانتیک از جذابیت لاتین دیده اند، اسپانیا را تصور می نمایند. اما به نظر می رسد در فکر مردم، کلیشه های فکری در خصوص اسپانیا به وجود آمده اند که ممکن است تماما حقیقت نداشته باشند و همین ها تصورات اشتباه درباره اسپانیا در فکر آنها به وجود آورده است. گاهی اوقات توریستانی که به اسپانیا قدم می گذارند از فهمیدن این که جمعیت شهر مادرید از شهر بارسلونا بیشتر است تعجب می نمایند؛ یا از دانستن این که رانندگی از شمال اسپانیا تا جنوب اسپانیا بیش از 9 ساعت به طول می انجامد شوکه می شوند؛ و حتی گاهی از شنیدن در خصوص تاریخ غنی و فرهنگ بسیار متنوع در نقاط مختلف اسپانیا شگفت زده می شوند. در لیست پیش رو، تصورات اشتباهی که در خصوص کشور اسپانیا، این کشور اروپایی بی نظیر، وجود دارد برای شما عنوان می کنیم تا اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید، در خصوص آن اطلاعات کامل و درست داشته باشید. با خبرنگاران همراه باشید:

تصورات اشتباه در خصوص کشور اسپانیا ، تصویر غلط درباره اسپانیا

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: همه در اسپانیا چرت بعد از ظهری دارند

رسم سییستا Siesta واقعا در کشور اسپانیا وجود دارد؛ بویژه در منطقه ها روستایی و شهر های کوچک تر. از آنجایی که اسپانیایی ها به سرگرمی و آرامش خیلی اهمیت می دهند، سییستا siesta به معنی چرت کوتاه یا استراحت و کسب آرامش جزوی از فرهنگ آنها شده است. علت اصلی به وجود آمدن سییستا Siesta در اسپانیا، دوری گزیدن از آفتاب بعد از ظهر می باشد و برای اولین بار از طریق کارگران و مزرعه دارانی که احتیاج به خواب بعد از ظهر داشتند تا بتوانند تا ساعتی از شب کار نمایند صورت گرفته است. تابستان ها در کشور اسپانیا بسیار گرم هستند و در نتیجه مردم این کشور دوست ندارند در گرم ترین ساعات روز بخاطر خرید کردن یا هر کار دیگری از خانه بیرون بروند؛ بعلاوه قوانینی در خصوص تعداد ساعاتی که فروشگاه ها می توانند به تجارت مشغول باشند وجود دارد. بنابراین بسیاری از فروشگاه ها بین ساعت 2 تا 5 بعد از ظهر و حتی بار ها و رستوران ها بین ساعت 4 تا 7 بعد از ظهر بسته می شوند. اما احتمال خوابیدن مردم در این ساعات کم است. کاری که اسپانایی ها در این زمان انجام می دهند، صرف یک ناهار طولانی و بزرگ است. در اسپانیا، جمع شدن خانواده ها برای صرف یک غذای خانگی مفصل و لذت بردن از گپ و نوشیدنی، یک سنت است.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: اسپانیا همواره آفتابی است

کشور اسپانیا دارای آب و هوای بسیار متنوعی می باشد و بخاطر میزان وسیع این سرزمین و انواع مختلف زیبایی های طبیعی آن، آب و هوا از یک منطقه به منطقه دیگر ممکن است بسیار متفاوت باشد. بطور کل، در طول ماه های تابستان، کشور اسپانیا با آفتابی شکوهمند پوشیده شده است. اما انتظار نداشته باشید وقتی در ماه های زمستان به بارسلونا و حتی ایبیزا سفر می کنید، برای آفتاب گرفتن به ساحل بروید. بهتر است بدانید نواحی شمالی اسپانیا از جمله Asturias، Galicia، Cantabria و Basque دارای بارش باران بسیار زیاد و پوشش گیاهی انبوه هستند. اسپانیا بخاطر ارتفاع سرزمینش، در ماه های زمستان بسیار سرد می شود و منطقه ها احاطه شده از طریق کوه ها مانند گرانادا، نیمی از سال، دارای قله های پر برف هستند. آب و هوای عالی در اسپانیا تضمین شده نیست و به ناحیه ای از کشور اسپانیا که به آن سفر می کنید و زمانی از سال که برای سفرتان در نظر گرفته اید بستگی دارد. بنابراین بهتر است خودتان را برای یک آب و هوای متغیر آماده کنید و یا قبل از سفر به اسپانیا، کمی تحقیق نمایید.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: همه جای اسپانیا یکسان است

تصور زیبا و ایده آلی که بیشتر مردم از اسپانیا دارند، کمی به اندلس شبیه است. اندلس منطقه جنوبی اسپانیا است که شامل بعضی از مشهور ترین شهرها و سواحل این کشور می شود. اما همه جای کشور اسپانیا یکسان نیست. در آراگون، شما کوه های پیرنه و مراکز متعدد سرگرمیی ویژه اسکی را خواهید یافت. آستوریاس دارای سواحل صخره ای مشابه با ایرلند است. تنریف در جزایر قناری، دارای سواحل ماسه ای سیاه رنگ و صخره های آتش فشانی می باشد. کاستیل در مرکز اسپانیا، زمین های مسطح، خشک و بازی دارد که با شهرها و قلعه های قدیمی قرون وسطایی پر شده اند. و در نهایت، مرکز این کشور، مادرید، یک شهر فوق العاده بزرگ و در واقع سومین شهر بزرگ اروپا با جنبش و هیاهوی بسیار و ساختمان های برج مانند می باشد. چیز های زیاد و متفاوتی در اسپانیا برای تماشا وجود دارند و تنوع بین منطقه های این کشور، آن را اینقدر خاص نموده است.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: در چند روز می توان اسپانیا را دید

مردم همواره با تماشا وسعت زیاد اسپانیا شگفت زده می شوند. اما چیزی که شگفت انگیز تر است این تصور اشتباه است که فکر می نمایند می توانند اسپانیا را در یک هفته یا کمتر ببینند. سفر به اسپانیا ایده آل برای تعطیلات و دوری گزیدن از شلوغی شهر های بزرگ است. کلید یک سفربه اسپانیا کوتاه این است که تنها یک قسمت از آن را برای سفر و بازدید انتخاب کنید. اگر قصد دارید سویل، بارسلونا و منورکا را ببینید، به بیشتر از چند روز زمان احتیاج خواهید داشت. بویژه اگر زمان طی کردن فاصله این شهر ها از طریق رانندگی یا قطار را محاسبه کنید و یا زمان پرواز یا سفر به اسپانیا با کشتی را به جزایر بالئاریک در نظر بگیرید، تماشا این منطقه ها در کمتر از یک هفته غیر ممکن است. سفر داخلی در اسپانیا فوق العاده است و شرایط جاده ها برای رانندگی ایده آل هستند؛ اما بیش از میزان خوش بین نباشید. ممکن است با عجله کردن در سفر، هم تماشای بسیاری از تماشای ها را از دست بدهید و نا امید شوید؛ و هم از مسافرت خود لذت کافی نبرید. به میزان کافی زمان بگذارید؛ اگر قصد دارید اسپانیا را به خوبی ببینید چند هفته یا چند ماه خود را در این کشور بگذرانید و از سفر در این کشور فوق العاده لذت ببرید.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: تنها زبان این کشور اسپانیایی است

زبان اسپانیایی که با عنوان زبان کاستیلی نیز خوانده می شود، زبان رسمی این کشور است؛ اما بعضی منطقه ها کشور زبان مخصوص به خود را دارند. بنابراین این زبان، تنها زبانی نیست که مردم اسپانیا به آن صحبت می نمایند. در کاتالونیا و جزایر بالئاریک، مردم به زبان کاتالانی حرف می زنند؛ در والنسیا یکی از انواع زبان کاتالانی به نام والنسیایی به کار برده می شود. در گالیسیا زبان گالیسیایی مورد استفاده قرار می گیرد و در باسک و ناوارا، مردم به زبان اسکارا صحبت می نمایند. نکته مهم دیگر این است که اگر با این که کمی اسپانیایی بلد هستید، اما لهجه محلی ها را درست متوجه نمی شوید، تعجب نکنید. در بعضی منطقه ها کشور، لهجه ها و تلفظ های متفاوتی به کار برده می شوند و بعضی حروف در زمان صحبت کردن خورده می شوند. اما ندانستن زبان، اثر منفی روی سفر به اسپانیای شما نخواهد داشت. بیشتر مردم از این که سعی می کنید به اسپانیایی با آنها صحبت کنید قدردان خواهند بود، اما تابلو ها، نام خیابان ها و منو ها همه به زبان اسپانیایی هستند.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: غذای مشهور پائیا paella در همه جای اسپانیا عالی است

همه کسانی که سفر به اسپانیا دارند، به هر شهری که وارد می شوند، سراغ پائیا paella را می گیرند و می خواهند از این غذای خوشمزه و مشهور اسپانیایی بخورند. اما حقیقت این است که اصل این غذا فقط در والنسیا وجود دارد. باور کردن این موضوع برای گردشگرانی که به اسپانیا می آیند سخت است؛ زیرا آنها تصور می نمایند همه اسپانیایی ها پائیا paella می خورند. نام پائیا paella در حقیقت از ماهی تابه بزرگی که برنج در آن پخته می شود گرفته شده است و برای این که این غذا به صورت کاملا سنتی و اصیل تهیه شود، قوانین و روش های آشپزی سختگیرانه ای وجود دارند که باید رعایت شوند. اصل این غذا و تاریخ پخت آن به مزارع والنسیا باز می شود و بنابراین می بایست جزو غذاهای والنسیایی طبقه بندی شود، نه اسپانیایی. البته این غذا در سرتاسر اسپانیا پخته و ارائه می شود و اکثرا بسیار خوش طعم است؛ اما رستوران های اصیل پائیا paella که بخصوص در والنسیا واقع شده اند، آن غذاها را پائیا paella نمی دانند و از آنها با عنوان arroz con … نام می برند؛ یعنی ترکیب برنج با گوشت و یک سری مخلفات بی ربط. متاسفانه این موضوع کاملا حقیقت دارد و بسیاری از رستوران ها، بخاطر علاقه گردشگران به این غذا، انواع بی کیفیت و زیر استاندارد آن را عرضه می نمایند. بنابراین توصیه می شود اگر سفر به اسپانیا دارید، هر غذای برنجی را با عنوان پائیا paella نپذیرید و در پی اصل این غذای خوش طعم باشید.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: تمامی منطقه ها اسپانیا نزدیک به ساحل هستند

بسیاری از مردم فکر می نمایند همه شهر های اسپانیا از جمله مادرید مرکز آن در نزدیکی ساحل قرار دارند. سواحل اسپانیا بی نظیر هستند و هیچ چیز مانند تن به آب اقیانوس زدن در یک روز تابستانی داغ یا یک پیاده روی مفرح در امتداد سواحل زیبای این کشور لذت ندارد. نزدیک به 5000 کیلومتر خط ساحلی در اسپانیا وجود دارد؛ اما نواحی مرکزی این کشور نیز 500 هزار کیلومتر مربع مساحت دارند. بسیاری از شهر های بزرگ اسپانیا در همین نواحی مرکزی واقع شده اند و ساحلی در نزدیکی آنها موجود نیست. باور کنید، اسپانیا چیزی بیشتر از یک مکان سرگرمیی برای گذراندن تعطیلات است. این کشور پر از شهرها و روستاهای فوق العاده با تاریخ، فرهنگ و معماری غنی می باشد و 45 نقطه آن در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته اند؛ بعلاوه طبیعت زیبا و 15 پارک ملی حفاظت شده در این کشور موجود هستند.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: همه عاشق گاوبازی هستند

گاوبازی هنوز در اسپانیا انجام می شود؛ اما آنقدرها هم که دیگران فکر می نمایند در این کشور محبوبیت ندارد و تمامی مردم اسپانیا از آن حمایت نمی نمایند. در جزایر قناری و کاتالونیا، مردم رای داده اند که گاوبازی با ماتادورها ممنوع شود. بعلاوه در جزایر بالئاریک، قوانین سختگیرانه جدیدی در خصوص گاوبازی وضع شده اند که فعالان حقوق حیوانات از آنها استقبال نموده اند.

کشور اسپانیا در مواجهه با گاوبازی به دو قسمت تقسیم می شود. هواداران گاوبازی می گویند این یک سنت فرهنگی است و تاریخ و میراث هنر می بایست محترم و محفوظ نگاه داشته شود. مخالفان گاوبازی نیز می گویند این یک ورزش بدوی و بی رحمانه است و شکنجه کردن گاوها برای سرگرمی، باعث شرم ملی مردم اسپانیا می شود. طبق آمار جدیدا منتشر شده، تعداد مسابقات گاوبازی برگزار شده در اسپانیا در ده سال اخیر، به طرز قابل توجهی کاهش داشته است.

تصورات اشتباه درباره اسپانیا: همه فلامنکو می پایکوبیند

هنر فلامنکو از منطقه اندلس در اسپانیا ریشه می گیرد. این هنر اجرایی ظریف و احتیاجمند مهارت است که شامل آواز، پایکوبی، نواختن گیتار، دست زدن ریتمیک و پای کوبیدن می باشد. تصویری که بیشتر مردم از فلامنکو دارند، یک بانوی زیبا با موهای تیره رنگ است که در یک لباس سرخ رنگ اسپانیولی به چرخش در می آید. با این که بسیاری از پایکوبینده های فلامنکو، موهای خود را به طریق خاصی می آرایند و لباس های سنتی به تن می نمایند، فلامنکوی واقعی تنها به اینها محدود نمی شود. قلب واقعی فلامنکو از صدا می آید. آواز های فلامنکو معمولا به دو نوع آواز طبقه بندی می شوند؛ کولی و اندلسی. گروهی از مردم طبق رسوم دور هم جمع می شوند و زیر آواز خواندن می زنند و هرگز بخاطر تقاضای کسی یا طبق زمان معینی این کار را انجام نمی دهند. امروزه نمایش های فلامنکو در سرتاسر اسپانیا اجرا می شوند؛ اما مشهور ترین هنرمندان تاریخ فلامنکو به جنوب این کشور که این هنر همچنان قدرت مند ترین هنر به شمار میرود تعلق دارند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1401 بروزرسانی: 22 دی 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1985

به "تصورات اشتباه در خصوص کشور اسپانیا ، تصویر غلط درباره اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصورات اشتباه در خصوص کشور اسپانیا ، تصویر غلط درباره اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید