تصاویر : اولین سال ریاست جمهوری ترامپ؛ نامحبوب ترین رییس جمهور (بخش اول)

به گزارش بلندانیوز، سال اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ یکی از جنجالی ترین سال ها برای کشور آمریکا بود.

تصاویر : اولین سال ریاست جمهوری ترامپ؛ نامحبوب ترین رییس جمهور (بخش اول)

به گزارش انتخاب؛ دونالد ترامپ در سرانجام اولین سال ریاست جمهوری خود براساس نظرسنجی موسسه گالوپ از محبوبیت 37 درصدی برخوردار است که پایین ترین میزان محبوبیت برای یک رییس جمهور در تاریخ آمریکا بعد از اولین سال ریاست جمهوری محسوب می شود.

این در حالی است که طبق نظرسنجی این موسسه باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون روسای جمهور پیشین هر یک در آخرین سال ریاست جمهوری خود به ترتیب درصد محبوبیت 50 درصدی، 83 درصدی و 54 درصدی داشته اند.

ترامپ در عین حال از زمان رسیدن به ریاست جمهوری به 14 کشور جهان سفر کرد. از جمله این کشورها عبارتند از چین، ژاپن، کره جنوبی، آلمان و فرانسه اما آنچه که جالب توجه است این است که انگلیس به عنوان نزدیک ترین هم پیمان آمریکا در این فهرست حضور ندارد. این در حالی است که اوباما در اولین سال ریاست جمهوری اش به 21 کشور مختلف از جمله بریتانیا سفر کرده بود.

وی 120 روز بعد از آغاز ریاست جمهوری اش اولین سفر خارجی خود را آن هم به عربستان انجام داد. او در تاریخ 20 مه 2017 به ریاض رفت و با ملک سلمان، پادشاه عربستان دیدار کرد. اما اولین سفر خارجی باراک اوباما 30 روز بعد از آغاز ریاست جمهوری او انجام شد و اولین سفر او نیز به کانادا بود.

ترامپ به رییس جمهور توئیت باز مشهور شده اما در این مدت او تنها دو بار با اکانت رسمی رئیس جمهور آمریکا در توئیتر (@POTUS) توئیت کرد در حالی که اغلب با اکانت شخصی اش (@realDonaldTrump) توئیت های جنجالی بسیاری را فرستاد.

منبع: انتخاب
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 25 آذر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 264

به "تصاویر : اولین سال ریاست جمهوری ترامپ؛ نامحبوب ترین رییس جمهور (بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر : اولین سال ریاست جمهوری ترامپ؛ نامحبوب ترین رییس جمهور (بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید