ترامپ فاصله با بایدن را کاهش داد

به گزارش بلندانیوز، ایرنا نوشت: نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا حاکی است که از میزان پیشگامی جو بایدن نامزد دموکرات ها بر دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان و رئیس جمهوری این کشور در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده کاسته شده است.

ترامپ فاصله با بایدن را کاهش داد

طبق نظرسنجی شبکه سی ان ان، بایدن تنها 4 امتیاز از ترامپ جلو افتاده و درصد محبوبیتش نزد مردم در مقایسه با ترامپ به 50 درصد در مقابل 46 درصد رسیده است.

این در حالی است که طبق نتایج نظرسنجی خرداد ماه، نامزد دموکرات ها با 14 امتیاز از ترامپ جلوتر بود و درصدد محبوبیت وی 55 درصد در مقابل محبوبیت 41 درصدی ترامپ اعلام شد.

طبق نظرسنجی سی ان ان، این جابجایی جدید در نتایج، مربوط به رای دهندگان مرد است که اکنون میزان حمایتش از ترامپ در مقابل بایدن به 56 درصد در مقابل 40 درصد رسیده است؛ همچنین رای دهندگان 35 و 64 ساله ای که در حال حاضر به سوی ترامپ گرایش پیدا نموده اند، در حالی که در نظرسنجی خرداد ماه نسبت به بایدن نظر مساعدتری داشتند.

در میان رای دهندگان مستقل، محبوبیت بایدن در مقابل ترامپ در نظرسنجی دو ماه پیش، 52 در برابر 41 درصد بود، اما اکنون این رقم بین 46 درصد برای حمایت از بایدن و 45 درصد برای حمایت از ترامپ در میان این افراد تقسیم شده است.

با این همه، افرادی که از ترامپ حمایت کردند، گفتند که ممکن است نظرشان را تغییر دهند. 12 درصد از طرفداران ترامپ اعلام کردند که ممکن است تا قبل از روز انتخابات، تغییر عقیده دهند، در حالی که تنها 7 درصد از طرفداران بایدن از تغییر نظر خود خبر دادند.

نتایج این نظرسنجی ملی در آستانه کنوانسیون ملی دموکرات که قرار است امروز (دوشنبه) شروع گردد، منتشر شد.

بناست گروهی از دموکرات ها در قالب یک برنامه مجازی برای تقویت صندلی بایدن جهت قبول نامزدی این حزب در انتخابات، سخنرانی نمایند.

نظرسنجی های دیگری چون نظرسنجی ان بی سی نیوز - وال استریت ژورنال که پیشتر در روز یکشنبه منتشر شد، پیشگامی بایدن بر ترامپ را با اختلاف بیشتری نمایان می کرد.

همچنین نظرسنجی های اخیر در ایالت های مهم و کلیدی در کارزار انتخاباتی نشان داده که بایدن از رئیس جمهوری فعلی آمریکا جلوتر است.

نظرسنجی سی ان ان از طرف موسسه تحقیقاتی مستقل اس اس آراس از تاریخ 12 تا 15 اوت (22 تا 25 مرداد) انجام شد.

این نظرسنجی مبتنی بر یک نمونه آماری یک هزار و 108 نفری است و حاشیه خطای آن 3.7 درصد اعلام شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر (13 آبان ماه) برگزار می گردد. نامزد قطعی دموکرات ها در کنوانسیون ملی این حزب که از 27 مرداد (امروز) به مدت سه روز برگزار می گردد، تعیین خواهد شد، اما با توجه به فرایند انتخابات فعلی، گزینه دیگری جز بایدن مطرح نیست.

بایدن عصر چهارشنبه در نخستین حضور مطبوعاتی خود با کامالا هریس همتای انتخاباتی اش گفت: شکی ندارم که بهترین فرد را برای همراهی خود به عنوان معاون اول رئیس جمهوری آمریکا برگزیده ام.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 953

به "ترامپ فاصله با بایدن را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فاصله با بایدن را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید