تداوم تظاهرات ضد امپریالیستی در پایتخت ونزوئلا

به گزارش بلندانیوز، اقشار مختلف ونزوئلا در روزهای گذشته تظاهرات ضد آمریکایی را در پایتخت این کشور برگزار کردند.

تداوم تظاهرات ضد امپریالیستی در پایتخت ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل بلندانیوز، مردم ونزوئلا دوشنبه در اعتراض به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و محاصره اقصادی این کشور تظاهراتی را در پایتخت این کشور برگزار کردند.

به نوشته خبرگزاری پرنسا لاتینا اقشار مختلف ونزوئلا از جمله دانشجویان و کارگران با حضور در میدان سیمون بولوار به نشانه اعتراض به محاصره مالی آمریکا، دادخواستی را علیه این کشور امضا کردند.

روز شنبه نیز بسیاری از مردم ونزوئلا و بعضی نمایندگان خارجی حاضر در نخستین نشست بین المللی کارگر در ونزوئلا، در تظاهرات ضد امپریالیستی در مرکز شهر کاراکاس پایتخت این کشور شرکت کردند. یکی از حاضران در این راهپیمایی به خبرگزاری ونزوئلا گفت، نمی توانیم به ایالات متحده اجازه ورود دهیم تا این کشور خواسته های خود را به ما تحمیل کند.

در رویداد دیگری مرتبط با این کشور کاردار آمریکا در ونزوئلا مدعی شد که ایالات متحده به دنبال مداخله نظامی در ونزوئلا نیست.

به نوشته هابر نیوز جیمز استوری کاردار آمریکا در ونزوئلا روز یکشنبه در گفت وگو با روزنامه ونزوئلایی 2001 ادعا کرد که آمریکا برای حل ناآرامی های سیاسی و مالی کنونی در این کشور مداخله نظامی نخواهد کرد.

جیمز استوری گفت: آنچه ما می خواهیم مداخله نظامی بین المللی نیست، بلکه یک قطعنامه صلح آمیز، سیاسی و دموکراتیک بر اساس قانون اساسی ونزوئلاست.

وی در ادامه این گفت و گو حضور افسران روسی ، چینی و کوبایی در ونزوئلا را نوعی مداخله خواند.

جیمز استوری گفت: آن ها می خواهند نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در قدرت باقی بماند.

این در حالی است که آمریکا چهارشنبه گذشته یک دفتر دیپلماتیک موقت مرتبط با امور ونزوئلا را در کلمبیا افتتاح کرد تا با نمایندگان خوان گوائیدو رهبر خود خوانده این کشور تعامل برقرار کند.

دیپلمات آمریکایی در حالی مدعی عدم دخالت نظامی در ونزوئلا شده که بعضی اخبار و فیلم های منتشر شده در ماه های گذشته از ورود نیروهای آمریکا به سواحل کلمبیا جهت یاری به ارتش این کشور در مواجهه با ارتش ونزوئلا حکایت داشت. در فیلمی که در این زمینه در یوتیوب منتشر شد، پرسنل نیروی دریایی آمریکا در سواحل کلمبیا برای یاری رسانی لجستیکی و حمایت از مخالفان دولت مردمی ونزوئلا مشاهده شدند. (جزئیات بیشتر)

یک مقام ونزوئلایی نیز در روزهای گذشته از وجود اردوگاه های آموزش شبه نظامیان مخالف این کشور در مرز با کلمبیا اطلاع داد. خورخه رودریگز وزیر ارتباطات ونزوئلا روز شنبه در برنامه تلویزیونی، ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا را متهم کرد که هیچگونه اقدامی برای متوقف کردن این اردوگاه ها انجام نمی دهد. رودریگز به تصاویر ماهواره ای استناد کرد که نشان می دهد سه اردوگاه آموزش شبه نظامیان در مرز با کلمبیا وجود دارد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 55

به "تداوم تظاهرات ضد امپریالیستی در پایتخت ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تظاهرات ضد امپریالیستی در پایتخت ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید