تخلفات حسین عبدالباقی از زبان استاندار خوزستان

به گزارش بلندانیوز، استاندار خوزستان گفت: سال 96 در گزارش ها اعلام شد که ساختمان متروپل حین ساخت اشکالات فنی دارد و نظام مهندسی اعلام نموده بود برجی که قبلا و در سال 98 افتتاح شده عینا از نظر پایداری اشکالاتی دارد؛ همه نامه ها و گزارش ها تاریخ دارند.

تخلفات حسین عبدالباقی از زبان استاندار خوزستان

به گزارش تسنیم، صادق خلیلیان با اشاره به شرایط ساختمان متروپل گفت: این ساختمان در کنار کوچه 4 متری و خیابان امیری که عرض زیادی ندارد، در 11 طبقه و یک زیرزمین ساخته شده بود. در این پروژه، طی سال 94 به سمت گرفتن مجوز رفته بودند و در 96 ساخت و ساز آن آغاز شد.

استاندار خوزستان گفت: این پروژه در ابتدا شش طبقه بود و تا سال 98، آرام آرام طبقه های دیگر نیز به آن اضافه شد؛ در یک نوبت سه طبقه و در یک نوبت دو طبقه اضافه شد، بر سازه ای که برای یک ساختمان شش طبقه طراحی شده بود.

وی اضافه کرد: مسائل عدیده فنی در همان بدو آغاز کار وجود داشت، ضمن اینکه کنار یک کوچه 4 متری و یک خیابان کم عرض نباید این فضا در اختیار این فرد قرار می گرفت. این مساله، ناشی از قصورات و بعضی روابط ناسالمی بوده است که متاسفانه از سال 94 تا 99 شاهد بودیم که در سطح استان خوزستان و به صورت خاص در شهر آبادان شکل گرفته بود.

خلیلیان گفت: در این پروژه بعضی جاها ضوابط فنی رعایت نشده بود؛ بر اساس گزارش هایی که در سال های 96 تا 99 ارائه شده و مستندات آن موجود است، ساختمان از نظر فنی استاندارهای لازم را نداشته است.

استاندار خوزستان با اشاره به شرایط فعلی ساختمان متروپل بیان کرد: اگر ساختمان متروپل را کامل در نظر بگیریم، دو پنجم ساختمان فرو ریخته و مابقی یعنی سه پنجم دیگر نیز به شدت ناپایدار است. یک گروه کارشناسی تشکیل دادیم که متشکل از نظام مهندسی، شهرداری و راه و شهرسازی هستند. این گروه، مابقی ساختمان را آنالیز کردند و معین شد که امکان نگهداری و مقاوم سازی آن وجود ندارد.

وی اضافه کرد: با توجه به اقدامات اجرا شده در طول 12 - 13 روز گذشته، تقریبا می توان گفت که به انتهای این مرحله رسیده ایم و اکنون باید تکلیف مابقی ساختمان را معین کنیم.

خلیلیان در پاسخ به امکان وجود دیگر مفقودین و ارائه آمارهای مختلف در فضای مجازی، گفت: اعلام کردیم که خانواده ها اعلام مفقودی نمایند که آمار اولیه 38 نفر بود. البته شایعات بسیار زیاد است و نباید به آن توجه کرد؛ به عنوان مثال به ما گفتند که کوچه پر از کشته است اما بعد از پاکسازی معین شد که پنج نفر بودند.

وی اضافه کرد: در زیرزمین نیز تعداد کشته ها هفت یا هشت نفر بودند. تعدادی هم در بخش مرکزی هست که از سه روز قبل ورود کردیم و آنجا نیز چند پیکر پیدا کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1883

به "تخلفات حسین عبدالباقی از زبان استاندار خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلفات حسین عبدالباقی از زبان استاندار خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید