انتقال مواد شیمیایی توسط عناصر النصره و کلاه سفیدها به جنوب ادلب سوریه

به گزارش بلندانیوز، منابع محلی حاضر در استان ادلب گفتند که تروریست های النصره و کلاه سفیدها با نظارت کارشناسان اروپایی و ترکیه ای، محموله های مواد شیمایی را به چند شهر استان ادلب سوریه منتقل کردند.

انتقال مواد شیمیایی توسط عناصر النصره و کلاه سفیدها به جنوب ادلب سوریه

به گزارش گروه بین الملل بلندانیوز، عناصر گروه تروریستی جبهه النصره با هماهنگی عناصر کلاه سفیدها -وابسته به تروریست ها- محموله های شیمیایی به جنوب استان ادلب انتقال دادند.

منابع محلی به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که تروریست های النصره و کلاه سفیدها با نظارت کارشناسان اروپایی و ترکیه ای، محموله های مواد شیمایی را به شهرهای سراقب و معره النعمان منتقل کردند.

این منابع تأکید کردند که این مواد شیمیایی گاز کلر بوده و در کپسول جاساز شده بود و با دو خوردوی متعلق به کلاه سفیدها، به مقرهای مورد نظر، انتقال یافت. تروریست های فرانسوی، بلژیکی و ترکیه ای حاضر در گروه النصره نیز به کلاه سفیدها در این انتقال کمک کردند.

به گفته منابع مذکور، کپسول ها بامداد چهارشنبه وارد شهر سراقب شد و در یکی از مقرهای النصره در جنوب ادلب قرار گرفت. چند کپسول دیگر نیز به منطقه معره النعمان انتقال داده شد.

این منابع به نقل از یکی از عناصر کلاه سفید گفتند که عملیات انتقال کپسول ها به مواضع جدید، با همراهی یکی از سرکرده های بومی النصره صورت گرفته است.

این در حالی است که ارتش سوریه در مناطق آزاد شده، اسناد زیادی کشف کرده که نشان می دهد کلاه سفیدها و عناصر النصره از سلاح شیمیایی علیه غیر نظامیان استفاده کرده اند..

النصره و کلاه سفیدها چندین بار در غوطه شرقی واقع در ریف دمشق و همچنین مناطقی از حلب از سلاح شیمیایی استفاده و ارتش سوریه را مسئول این حملات عنوان کردند.

وزارت دفاع روسیه نیز بارها خبر داد که مزدورانی از سرویس های جاسوسی فرانسه و بلژیک وارد استان ادلب شدند تا از سلاح شیمیایی علیه غیر نظامیان استفاده کنند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 361

به "انتقال مواد شیمیایی توسط عناصر النصره و کلاه سفیدها به جنوب ادلب سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال مواد شیمیایی توسط عناصر النصره و کلاه سفیدها به جنوب ادلب سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید