اسکوچیچ: بازی های تیم ملی در زمان ویلموتس فیلم درام بود، زمان من اکشن می شود، در جام جهانی می توانستیم شجاع تر باشیم

به گزارش بلندانیوز، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان می گوید که سبک مورد علاقه اش ارائه فوتبال تهاجمی است و تیم ملی در زمان او فوتبالی تهاجمی را ارائه خواهد کرد.

اسکوچیچ: بازی های تیم ملی در زمان ویلموتس فیلم درام بود، زمان من اکشن می شود، در جام جهانی می توانستیم شجاع تر باشیم

به گزارش خبرنگار ورزشی بلندانیوز، دراگان اسکوچیچ درباره برنامه های تیم ملی فوتبال کشورمان در شرایط معلق شدن مسابقات با توجه به شیوع ویروس کرونا، گفت: سعی کردم با تمام بازیکنان ارتباط برقرار کنم، یکسری از آنها را حضوری دیدم و با سایر بازیکنان تلفنی ارتباط داشتم. اکنون فقط می توانیم با تماس تلفنی با بازیکنان در ارتباط باشیم و سعی کردم این ارتباط را حفظ کنیم.

وی درباره اینکه شرایط تیم ملی نسبت به زمان کی روش و ویلموتس چه تغییراتی خواهد کرد، گفت: سعی ندارم که نقاط قوت را تغییر بدهیم و باید نقاط قوت را حفظ کنیم، اما قطعاً تیم به خون تازه نیاز دارد و باید خون تازه به تیم ملی تزریق کنیم.

سرمربی تیم ملی درباره آنالیز حریفان گفت: کرونا فرصت خوبی بود تا حریفان را آنالیز کنیم و در این مدت 40 بازی اخیر تیم ملی را دیدم و حریفان را هم آنالیز کردم. 100 بازی از لیگ برتر را هم با خودم به کرواسی آوردم تا در این فرصت بتوانیم همه بازی ها را ببینیم.

اسکوچیچ در خصوص اینکه چقدر شانس صعود به جام جهانی برای تیم ملی قائل است، اظهار داشت: من شانس مان را بالا می بینم و فرصت خیلی خوبی داریم. به نظرم به روح بزرگی برای صعود به جام جهانی نیاز داریم.

وی راجع به برنامه های تمرینی تیم ملی برای صعود به جام جهانی گفت: ابتدا باید برنامه ریزی لیگ مشخص شود و بعد ما برنامه ریزی کنیم. اکنون زود است که بخواهیم برنامه ریزی کنیم، چون هنوز برنامه لیگ مشخص نیست.

سرمربی تیم ملی در خصوص نحوه دعوت از بازیکنان گفت: مهم این است که بازیکن بتواند در این سطح خودش را نشان بدهد و به روز باشد. تمام بازیکنانی که پاسپورت ایرانی دارند، می توانند به تیم ملی دعوت شوند و من تیم را به بازیکنان داخلی و لژیونر تقسیم نمی کنم.

اسکوچیچ درباره نحوه قراردادش و اینکه آیا مرحله نخست آن تیر ماه به انتها می رسد، شرح داد: قرارداد بلندمدتی است و بستگی به نتایج دارد. همه جا همین است و مربی که نتواند نتیجه بگیرد، نمی تواند ادامه بدهد. شما خودتان خوب می دانید که شایعات ناصحیح در ایران زیاد است.

وی در خصوص اینکه برخی نقاط منفی و مثبت او را باهم ارزیابی کرده اند، گفت: خودم اعتمادبه نفس کاملی دارم و تلاش زیادی می کنم. من هم نکات منفی دارم، اما قطعاً هر مربی دیگری هم انتخاب می شد، نقاط مثبت و منفی داشت.

سرمربی تیم ملی که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد درباره پرونده پرداخت غرامت فسخ قراردادش با باشگاه صنعت نفت آبادان گفت: امیدوارم زودتر این مشکل حل شود و کارهایی هم برای حل این مشکل انجام شده است. فدراسیون این مسئله را دنبال می کند و فکر می کنم به زودی این مسئله حل خواهد شد.

اسکوچیچ همچنین در خصوص موضوع مطالباتش از باشگاه ملوان گفت: اصلاً اصراری نکردم درباره حل مشکلم با ملوان و حتی زمانی برای پرداخت مشخص نکردم. صبر کردم، اما انگار اراده ای برای حل این مشکل نبود. با این حال انتظار دارم برای کاری که انجام دادم، دستمزدم را بدهند.

وی در خصوص اینکه بعد از دیدار با بازیکنان نگاه مثبت تری نسبت به او شکل گرفته است، گفت: خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی کنم و سعی کردم همیشه خودم را با دراگان دیروز مقایسه کنم که از دراگان دیروز بهتر باشم. اینکه نگاه بازیکنان هم تغییر کرده است امیدوارم با شکل رفتار من و البته نگاه فنی به عملکرد تیم باشد.

سرمربی تیم ملی درباره اینکه فوتبال کی روش دفاعی بود و ویلموتس فوتبال هجومی ارائه می داد و سبک او چه خواهد بود، گفت: بازیکنان ایرانی از نظر تکنیکی و تاکتیکی بسیار فوق العاده هستند و فوتبال هجومی در خون بازیکنان ایرانی است. می توانیم با این بازیکنان فوتبال خوبی را اجرا کنیم و وقتی می بینم تیم های ایرانی دفاعی بازی می کنند، تعجب می کنم و مطمئناً سعی خواهیم کرد که فوتبالی هجومی را به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: تفاوت دو مربی بازی دفاعی یا هجومی نبود، تفاوت تیم کی روش نظم خوبی بود که در تیم وجود داشت و همین مسئله باعث برتری او می شد. بازی های اخیری که از تیم ملی با حضور ویلموتس دیدم شبیه فیلم های درام بود، اما سعی می کنم بازی های تیم ملی در زمان من شبیه فیلم های اکشن باشد.

اسکوچیچ در واکنش به این مسئله که به عنوان مربی خارجی از مربیان ایرانی مشورت می گیرد یا نه، گفت: من خودم را مربی خارجی نمی دانم و از لیگ ایران بیرون آمدم. به نظرم نسبت به مربیان کروات دیگر شناخت خوبی دارم و برای من هم فرقی ندارد که مربی خارجی باشد یا ایرانی و از هرکسی که بتواند به من مشورت بدهد، استفاده خواهم کرد.

وی همچنین درباره دستیارانش در تیم ملی گفت: وحید هاشمیان با تیم ملی قرارداد داشت و بنده آقای کریم باقری را هم اضافه کردم. دو دستیار خارجی هم دارم و شاید نفرات دیگری را هم به کادر فنی تیم ملی اضافه کردم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به این پرسش که آیا دستیاران خارجی اش سابقه همکاری با او در ایران را داشته اند یا نه، گفت: بله، البته همین طور است. کسی که دستیار فنی من است در صنعت نفت آبادان با من بود و برای جام جهانی برزیل هم دستیار اول سرمربی اسلوونی بود. مربی دروازه بان ها نیز در خونه به خونه با من بود و اکنون در حال جدا شدن از تیم ملی کویت است تا به ما بپیوندد.

اسکوچیچ همچنین درباره اینکه با توجه به تماشای دیدارهای های قبلی تیم ملی کدام مربی را بهتر می داند، اظهار داشت: دوست ندارم درباره همکاران قدیمی ام صحبت کنم و آنها هم زحمت کشیدند. دوست ندارم مربیان را به خوب و بد تقسیم کنم. بلکه شاید بگویم برخی مربیان شجاع هستند و برخی شجاعت کمتری دارند. چون خودم فوتبال هجومی را دوست دارم و با توجه به هیجان بالای جام جهانی، معتقدم در جام جهانی می توانستیم هجومی تر و با شجاعت بیشتری بازی کنیم.

وی در خصوص اینکه بازی هجومی باید همراه با نتیجه باشد، گفت: همه چیز براساس نتایج است، اما دوست دارم در کنار نتایج، نگاه مثبتی هم به شکل بازی داشته باشیم.

سرمربی سابق صنعت نفت آبادان راجع به اینکه بهترین و بدترین بازی این فصل با تیم قبلی اش کدام بازی بود، گفت: فکر می کنم بازی مقابل سپاهان که پیروز شدیم. شاید آخرین بازی هم برترین بازی ما بود.

وی در انتها گفت: برای مردم آرزوی سلامتی می کنم. امیدوارم زودتر شرایط فراهم شود تا به ایران بیایم، چون انرژی می گیرم و امیدوارم که مردم به تیم ملی ایمان داشته باشند، چون از ایمان داشتن آنها انرژی می گیریم. دوست دارم با تیم ملی میلیون ها نفر را که تیم ملی را دوست دارند، شاد کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 744

به "اسکوچیچ: بازی های تیم ملی در زمان ویلموتس فیلم درام بود، زمان من اکشن می شود، در جام جهانی می توانستیم شجاع تر باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: بازی های تیم ملی در زمان ویلموتس فیلم درام بود، زمان من اکشن می شود، در جام جهانی می توانستیم شجاع تر باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید