استقلال در چه صورتی امشب قهرمان می گردد؟

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران: هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران امروز و امشب پیگیری می گردد که در حساس ترین بازی هفته، تیم های فولاد و استقلال در اهواز به مصاف هم می فرایند. حساسیت این بازی وقتی بیشتر می گردد که بدانیم ممکن است سرنوشت قهرمانی معین گردد.

استقلال در چه صورتی امشب قهرمان می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، اگرچه هنوز تا سرانجام رقابت های لیگ برتر 4 هفته (با احتساب بازی های این هفته) به جای مانده و فاصله دو تیم استقلال و پرسپولیس 6 امتیاز است، ولی بسته به شرایطی ممکن است استقلال همین امشب قهرمان لیگ گردد و به طلسم قریب به 10 ساله اش در فوتبال ایران سرانجام دهد. قهرمانی امشب استقلال البته به دلایل متعددی بستگی دارد، ولی روی کاغذ و با توجه به بیانیه نوی که سازمان لیگ منتشر نموده شدنی است.

به هر روی، استقلال امشب احتمالا قهرمان می گردد اگر خودش در اهواز فولاد را شکست دهد و پرسپولیس به سپاهان ببازد. در این صورت فاصله امتیازی دو تیم 9 امتیاز می گردد و اگر استقلال هر سه ملاقات به جای مانده را ببازد و پرسپولیس برنده گردد باز هم طبق بیانیه نو سازمان لیگ، این استقلال است که قهرمان لیگ می گردد. سازمان لیگ یکی دو روز گذشته بیانیه به نسبت مبهمی را روی خروجی سایتش گذاشته و تعیین نموده تیم ها در صورت برابری امتیاز به چه صورت در جدول رده بندی قرار می گیرند. در بخشی از این خبر در خصوص روش قرار گرفتن تیم ها در جدول رده بندی در صورتی که با هم امتیاز شده باشند، آمده است: ابتدا بیشترین امتیاز به دست آمده در مسابقات بین دو یا چند تیم هم امتیاز لحاظ می گردد. سپس تفاضل گل بیشتر در بین دو یا چند تیم هم امتیاز، تیم هایی که در رتبه بالاتر قرار می گیرند را تعیین می نماید و در سرانجام بیشترین گل زده به دست آمده در مسابقات بین دو یا چند تیم هم امتیاز رتبه تیم ها را تعیین خواهد نمود.

هرچند در این بخش صراحتا به گل زده در خانه حریف اشاره نشده، اما در ادامه تبصره ای آمده است مبنی بر اینکه: در کلیه حالت های رقابت رودررو برای دو تیم، احتساب نتایج رودررو بر اساس مندرجات آورده شده در ماده 10 آیین نامه اجرائی مسابقات خواهد بود. این ماده 10 آیین نامه اجرایی است که قید می نماید در بازی های پلی آف در صورت تساوی امتیاز، گل زده در خانه حریف ملاک خواهد بود.

حالا اینجاست که استقلال می تواند اگر دو شرط بالا یعنی خودش ببرد و پرسپولیس ببازد جشن قهرمانی بگیرد. به گزارش خبرنگاران، استقلال در ملاقات رفت دربی که خودش میزبان بوده صفر - صفر نموده و در بازی برگشت یک - یک مساوی نموده است. این نتیجه مساوی با گل زده استقلال در خانه حریف همراه بود که طبق ماده 10 آیین نامه اجرایی یعنی رجحان استقلال در بازی های رودررو.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1869

به "استقلال در چه صورتی امشب قهرمان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در چه صورتی امشب قهرمان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید