از 3 میلیون موتورسیکلت در پایتخت فقط 33 دستگاه معاینه فنی دارند!

به گزارش بلندانیوز، استاندار تهران گفت: از سه میلیون موتورسیکلت مشمول دریافت معاینه فنی در تهران تنها 33 دستگاه معاینه فنی دریافت کردند.

از 3 میلیون موتورسیکلت در پایتخت فقط 33 دستگاه معاینه فنی دارند!

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران گفت: در مورد مسئله تامین سوخت نیروگاه های استان تهران با توجه به اینکه نیمسال دوم سال یعنی در فصل پاییز و زمستان مصارف صنعتی و نیروگاه ها استفاده از گازشان نصف و یا قطع می گردد معمولا از سوخت جایگزین استفاده می نمایند که به دلایل علمی این موضوع می تواند موجب تشدید آلودگی هوا گردد.

وی اضافه کرد: سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا محدودیت های رفت و آمد اعمال شد و حجم ترافیک نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرد. بر همین اساس تعداد روزهای ناسالم کمتری داشتیم اما باید هوشیاری و دقت بیشتری را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: از مهر ماه پیگیر بودیم که تهران به عنوان کلانشهری قملداد گردد که تا جای ممکن نیروگاه های آن با تامین سوخت گاز کمتر به سمت استفاده از سوخت های جایگزین حرکت کند. بر همین اساس امروز مصوبه ای داشتیم که با توجه به شرایط شنماینده و ناپایدار تهران و با وجود پایداری هوا که غلظت آلایندگی را افزایش می دهد، شرکت ملی گاز و شرکت نفت نسبت به تامین گاز این صنایع اقدام نمایند و در صورتی که این کار به هر دلیلی امکانپذیر نگردد گازوئیل یورو4 به این صنایع بدهد.

وی تاکید نمود: باید نیروگاه ها گزارش مکتوبی در مورد استاندارد سازی و کاهش مصرف خود ارائه نمایند که نظارت و ارزیابی دقیقی در این حوزه انجام گردد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به لزوم انجام دقیق معاینه فنی خودروها اشاره نمود و اضافه کرد: 66 مرکز معاینه فنی خودرو در تهران از دستگاه ها و تجهیزاتی برخوردار هستند که نسبت به سایر مراکز معاینه فنی باید ارجحیت داشته باشند البته باید در صدور مجوزها شاخص ها به طور کامل در همه مراکز رعایت گردد و همه مراکز تجهیزات لازم را تامین نمایند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در تهران از سه میلیون موتورسیکلتی که مشمول معاینه فنی هستند تنها 33 دستگاه معاینه فنی در تهران دریافت کردند لذا باید تمهیداتی برای رویت پلاک موتورسیکلت ها توسط دوربین های پلیس و اعمال نظارت دقیق آنها اتخاذ گردد.

محسنی بندپی در مورد رای دیوان عدالت اداری برای سن فرسودگی خودروها نیز گفت: شاید قصد دیوان عدالت اداری یاری به اشتغال باشد ولی خروجی این اقدام برای سلامت آحاد جامعه مناسب نیست. بر همین اساس باید این موضوع در شورای ترافیک استان تهران مورد ارزیابی، آنالیز و تصمیم گیری قرار گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1150

به "از 3 میلیون موتورسیکلت در پایتخت فقط 33 دستگاه معاینه فنی دارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از 3 میلیون موتورسیکلت در پایتخت فقط 33 دستگاه معاینه فنی دارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید