احیا ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی در بین نیرو های مسلح کشور

به گزارش بلندانیوز، تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح در راستای احیاء و توسعه بازی های بومی محلی در بین نیرو های مسلح امضا شد.

احیا ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی در بین نیرو های مسلح کشور

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران به نقل از سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، امیر سرتیپ دوم سید کمال پیمبری رییس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح امروز چهارشنبه با حضور در محل فدراسیون این تفاهم نامه مشترک همکاری را با دکتر محمد تقی امیری خراسانی رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی به امضا رساندند.

اهداف این تفاهم نامه همکاری توسعه و ترویج بازی های بومی و محلی به عنوان یک خرده فرهنگ به منظور احیاء و زنده نگه داشتن فرهنگ اصیل ایرانی، توسعه کمی و کیفی بازی های بومی و محلی در بین جامعه هدف (نیرو های مسلح سراسر کشور و خانواده های نیرو های مسلح) با آموزش بازی ها، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها، برگزاری مسابقات ورزشی و ...، آشنایی جامعه هدف با فرهنگ اصیل ایرانی به وسیله بازی های بومی و محلی، ایجاد شور و نشاط و پرکردن اوقات فراغت کادر نیرو های مسلح و خانواده ها (جامعه هدف) با توجه به تنوع بازی های بومی و محلی هر منطقه از کشور، ارتقاء سطح جسمانی و روانی جامعه هدف با شرکت در برنامه های همگانی و قهرمانی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، شناسایی نیرو های مستعد جامعه هدف (استعدادیابی) و معرفی به فدراسیون ها مربوطه، ایجاد هماهنگی و هم افزایی نیرو های مسلح با بخش های مختلف ورزش کشور به ویژه فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و شناسایی نیرو های مستعد بر اساس شاخص های جسمانی و ذهنی نیرو های مسلح در بین اقشار روستایی و عشایری و ... می باشد.

طرفین با استفاده از ظرفیت های موجود و با برگزاری دوره های آموزشی، پژوهش های میدانی، برگزاری رویداد های ورزشی و .. این تفاهم نامه همکاری را به مدت یکسال به امضا رساندند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1444

به "احیا ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی در بین نیرو های مسلح کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیا ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی در بین نیرو های مسلح کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید