ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی، برگشت ارز شرط پرداخت جایزه صادراتی شد

به گزارش بلندانیوز، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 توسط معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اطلاع داد.

ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی، برگشت ارز شرط پرداخت جایزه صادراتی شد

به گزارش بلندانیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمید زادبوم با اعلام این خبر گفت: تدوین این بسته حمایتی حاصل ساعت ها فعالیت کارشناسی کارگروه متتخب شامل نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، وزارت امور مالی و دارایی سازمان برنامه و بودجه ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صندوق توسعه ملی،و همچنین اعضای کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی است و به تایید شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی نیز رسیده است .

وی افزود: جامع و مانع بودن و توجه به شرایط خاص مالی و تجاری کشور با توجه به تحریمهای ناجوانمردانه و همچنین مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا دو شاخص مهم تدوین بسته حمایتی سال 1399 است.

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: توجه به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین صادرات به 15 کشور همسایه و اعضای اتحادیه اوراسیا در بسته فوق الذکر مورد تاکید قرار گرفته و کلیه تسهیلات و مشوقها با توجه به این مساله تدوین شده است .

دبیر شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی منابع بسته حمایتی سالجاری را شامل منابع صندوق توسعه ملی به میزان 20 هزار میلیارد ریال ، منابع پیش بینی شده در قانون بودجه سال 1399 کل کشور برای حمایت از صادرات غیر نفتی به میزان شش هزار میلیارد ریال ، بخشی از در آمدهای حاصل از وضع عوارض صادراتی و همچنین افزایش سرمایه دولت در صندوق ضمانت صادرات ایران تا سقف 100 میلیون یورو اعلام نموده و ابراز امیدواری کرد با تخصیص بودجه های فوق الذکر ، نیل به اهداف از پیش معین شده جهت توسعه صادرات غیر نفتی در سال 1399 تسهیل شود.

زادبوم بیان داشت: پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه مالی کشور بر اساس دستورالعملهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 866

به "ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی، برگشت ارز شرط پرداخت جایزه صادراتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی، برگشت ارز شرط پرداخت جایزه صادراتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید