آینده تحریم ها در سال 99 چه می گردد؟

به گزارش بلندانیوز، به گزارش تجارت نیوز، وزارت خانه دو کشور چین و روسیه در روزهای پایانی سال 98 خواهان لغو تحریم ها علیه ایران شدند.

آینده تحریم ها در سال 99 چه می گردد؟

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای به تاثیر منفی تحریم های آمریکا بر مبارزه ایران با شیوع کرونا ویروس جدید اشاره نموده و خواهان لغو آنها شد. چین نیز روز 15 اسفند ماه سال 98 خواهان لغو فوری تحریم های ایران پس از شیوع گسترده ویروس کرونا شده بود. آینده تحریم ها چه خواهد شد؟

کمیل طیبی، اقتصاددان در مورد آینده تحریم ها در سال 99 به تجارت نیوز گفت: در کنار اثرات منفی شیوع بیماری کرونا، ممکن است باعث گردد تعدیلی در تحریم ها به وجود آید. همکاری ایران را با کشورها بیشتر می نماید. فرصت داخلی برای کسب وکارهای داخلی به وجود می آید. ایجاد تعامل بین المللی خیلی می تواند به این مسئله یاری کند .

وی اضافه کرد: از این جهت باید به آن نگاه گردد که بلاخره یک فرصت ناخواسته ای ایجاد شده برای این که باب مذاکرات برای تعدیل تحریم ها با واسطه یا با واسطه به وجود آید، چون این تحریم ها آمریکایی است اما کشورها از آن تبعیت می نمایند و به ساختار مالی آمریکا وابسطه هستند.

این اقتصاددان عنوان نمود: با توجه به این که نیازهایی در کشور است و به نسبت پاسخ های مثبتی را دریافت نموده ایم، مثلا اتحادیه اروپا یاری نموده است که نشان دهنده معافیت از تحریم هاست و می تواند تداوم پیدا کند. بنابراین زمینه سازی شده که حداقل محدودیت بین المللی ناشی از تحریم های آمریکا به عقب بیافتد و این موضوع فرصتی را ایجاد می نماید که باب مذاکره بیشتر برای متعادل تر شدن تحریم ها را در پیش داشته باشیم.

وی معتقد است که تعدیل تحریم ها تا حدودی قابل تحقق است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 663

به "آینده تحریم ها در سال 99 چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده تحریم ها در سال 99 چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید