آلمان تهدیدات آمریکا علیه اروپا برای خروج از برجام را تایید کرد

به گزارش بلندانیوز، یک دیپلمات ارشد وزارت خارجه آلمان گزارش اخیر واشنگتن پست مبنی بر اینکه آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه در برجام، اروپا را تحت فشار قرار داده است، تأیید کرد.

آلمان تهدیدات آمریکا علیه اروپا برای خروج از برجام را تایید کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با قیمت تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، دولت آلمان این مسئله را تأیید نموده است که آمریکا در مناقشات درباره برنامه هسته ای ایران اتحادیه اروپا را به تصویب تعرفه های گمرکی بالا بر تولیدات خودروی این اتحادیه تهدید نموده است.

یک دیپلمات ارشد وزارت خارجه آلمان با استناد به اظهارات شرکت کنندگان در یک جلسه محرمانه کمیسیون سیاست خارجی مجلس این کشور بیان کرد که آمریکا در تاریخ 8 ژانویه (18 دی ماه) در مذاکراتی در سطح عالی رتبه این دو موضوع را با هم مرتبط نموده است.

به نوشته هفته نامه اشپیگل، البته این تهدیدات آمریکا توسط سه کشور اروپایی شرکت کننده در مذاکرات هسته ای یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس رد شده است.

پیش از این هم روزنامه واشنگتن پست، در گزارشی از تهدیدات گمرکی آمریکا علیه اروپا در صورت خارج نشدن از برجام و برای وادار کردن این اتحادیه برای فعال کردن ساز و کار حل اختلافات در برجام خبر داده بود.

آمریکا در سال 2018 از توافق هسته ای با ایران خارج شده و یک سیاست فشار حداکثری علیه ایران را در پیش گرفت.

آلمان، فرانسه و انگلیس روز سه شنبه گذشته با انتشار بیانیه ای از فعال کردن ساز و کار حل اختلاف در برجام به بهانه نقض این توافق از طرف ایران خبر دادند.

فعال شدن این ساز و کار گام نخست فعال شدن مکانیسم ماشه محسوب می گردد که می تواند در صورت نرسیدن طرفین به توافق، پرونده را به شورای امنیت کشانده و باعث بازگشت اتوماتیک تمامی تحریم های بین المللی در نظر گرفته شده در قطعنامه های پیشین سازمان ملل علیه ایران گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 385

به "آلمان تهدیدات آمریکا علیه اروپا برای خروج از برجام را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان تهدیدات آمریکا علیه اروپا برای خروج از برجام را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید