آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی، آخرین تغییرات ظرفیت رشته ها

به گزارش بلندانیوز، فرصت تمدید شده انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی سال 98 از ساعت 9 صبح امروز شنبه 26 مرداد آغاز می شود و تا ساعت 9 صبح فردا یکشنبه 27 مرداد ادامه دارد.

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی، آخرین تغییرات ظرفیت رشته ها

به گزارش بلندانیوز، آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی سال 98 در 11 مجموعه و 42 رشته در نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه 27 و 28 تیرماه 98 در 30 شهر کشور برگزار گشت و در این آزمون تعداد 70 هزار و 94 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 51 هزار و 861 نفر زن و 18 هزار و 233 نفر مرد بودند.

نتایج اولیه به صورت کارنامه منتشر شد و داوطلبان مجاز فرصت داشتند تا 22 مرداد 98 نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند که این مدت از امروز و به مدت یک روز تمدید شده است.

مرکز سنجش آموزش پزشکی نیز تغییرات ظرفیت برای رشته های مختلف را اعلام کرده و بر این اساس برای رشته فیزیک پزشکی، تعداد 4 نفر ظرفیت عادی و 2 نفر ظرفیت شھریه پرداز برای پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ایران تخصیص یافته است و داوطلبان می توانند این دانشگاه را نیز انتخاب کنند.

در خصوص رشته پرستاری سالمندی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز محل تحصیل پذیرفته شدگان این رشته دانشکده پرستاری مامایی واقع در شھر رامسر اعلام شده است.

داوطلبان رشته ها و مجموعه های امتحانی که مجاز به انتخاب رشته محل هستند باید رشته هایی را انتخاب کنند که مدرک تحصیلی مورد پذیرش مقطع قبلی، مطابق مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی مندرج در جدول دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، باشد.

مرکز سنجش پزشکی همچنین اعلام کرده که هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است و نتایج نهایی پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 98 روز 20 شهریورماه اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 10

به "آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی، آخرین تغییرات ظرفیت رشته ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی، آخرین تغییرات ظرفیت رشته ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید